Mehmet Solmaz Kimdir ?

Mehmet Solmaz Biyografisi

Mehmet Solmaz Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Mehmet Solmaz : Mehmet Solmaz Türkiye Din Görevlileri Yardımlaşma Dernekleri Federasyonu Eski Genel Başkanı
din adamı, yazar
1934 yılında Kayseri Talas ilçesi Vengicek köyünde doğdu. Kayseri Mustafa Taşcıoğlu Kur’an Kursu’nda hıfzını tamamladı. Özel olarak Arapça okudu. İlkokul diplomasını dışarıdan aldı. Tahsilini Kayseri İmam Hatip Okulu ve Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamladı. Mahalle imamlığı ile dini vazifeye başladı. Kayseri Şeker ve Yolbaşı camileriyle, Ankara-Altındağ Yeşilöz Camii’nde imamlık yaptı. Amasya Bölge Vaizliği ve Ankara Vaizliği vazifelerinde bulundu.
Cemiyet çalışmalarına 1961 yılında Kayseri’de başladı. Ankara’da devam etti. Çeşitli mesleki ve kültürel cemiyet ve federasyonlarda görev aldı. Türkiye Din Görevlileri Yardımlaşma Dernekleri Federasyonu’nda genel sekreterlik ve genel başkanlık görevlerini yürüttü. Hakses dergisinin sahip ve neşriyat müdürlüğünü yaptı. 1984 yılında Ankara Vaizliği’nden emekli oldu. Almanya ve İsviçre’de din görevlisi olarak hizmet etti. Evli ve dört çocuk babası.
ESERLERİ:
Kur’an-ı Kerime Göre Peygamberler ve Tevhid Mücâdelesi (Prof. Dr. İsmail Lütfü Çakan’la birlikte), Seçme Dualar, Mehmed Akif’ten Seçmeler, Dört Büyük İmam, Gerçeğin Özü, Peygamber Sözü: 301 Hadis, Âlim ve Mücahid Bediüzzaman Said-i Nursî (1998) Üçlü Tanrı İnancı: Teslis (2005), Geçmişten Geleceğe Vengicek Yazılı (Necati Solmaz ile Birlikte 2008), İki Ömer (2009), İncillerin Hikâyesi (2014), Yol Gösterenler (2014), Dua İbâdeti ve Kur’anda Dua (2014).

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Mehmet Solmaz Özgeçmişi

Mehmet Solmaz Hayatı

Sizde Mehmet Solmaz ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Mehmet Solmaz biyografisi 101 defa okunmuştur. [6882]