Mimoza Nedir

Mimoza Nedir ? Mimoza Ne demek ?

1-)Pembe ya da beyaz renkte çiçekler açan bir süs bitkisi Yaprakları akasya yaprağına benzeyen bir süs bitkisi Küstümotu Baklagillerden,çiçekleri sarı ve bazı türlerine beyaz veya menekşe renginde,yaprakları akasya yaprağına benzeyen bir süs bitkisi Baklagillerden çiçekleri sarı ve kimi türlerinde beyaz ya da menekşerenginde, yaprakları akasya yaprağına benzeyen bir süs bitkisi Baklagillerden, çiçekleri sarı ve bazı türlerine beyaz veya menekşe renginde, yaprakları akasya yaprağına benzeyen bir süs bitkisi (Mimosa)


2-)Baklagillerden, çiçekleri sarı, bazı türleri beyaz veya menekşe renginde, yaprakları akasya yaprağına benzeyen bir süs bitkisi, gümüşi akasya (Mimosa).


3-)Küstüm otugiller (Mimosaceae) familyasından, 15 m kadar boylanabilen, parçalı, yapraklı, çiçekleri ışınsal simetrili, er dişi, ülkemizde park ve bahçelerde süs bitkisi olarak kullanılan bir tür.


4-)Sarı, beyaz veya menekşe renginde çiçekler açan, yaprakları akasya yaprağına benzeyen bir süs bitkisi.


5-)baklagillerden ince ve san yapraklı çiçek açan bir cins süs bitkisi, küstümotu


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Mimosa.
İngilizcesi İngilizce
Acacia.
İngilizcesi İngilizce
Delicate bloom.
Fransızcası Fransızca
Mimosa, mimeuse
Latincesi Latince
Acacia dealbata

  • Bu kadarcık kitapla da yaşanırmış Bir Mimoza sürgününden zahirdeki sürgünüme, şehrime, işime, fakülteme döneli beri yeniden hayata karışmış durumdayım.

Sizde içinde Mimoza kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Mimoza kelimesi anlamı 7 defa okunmuştur. [117453] Mimoza kelime anlamı, Mimoza nedir, Mimoza ne demek, Mimoza sözlük anlamı

Paylaş