Misel Nedir

Misel Nedir ? Misel Ne demek ?

1-)Yağlı möleküllerin, çözülmediği bir sıvı madde içerisinde bırakıldığı zaman oluşturduğu küçük partiküller özütleme sırasında bir çözücü içinde elde edilen yağ çözeltisi Yağ çözeltisi Yağ moleküllerinin, çözünmediği bir sıvı madde içerisinde bırakıldığı zaman oluşturduğu küçük partiküller Koloit iyonlarında molekül yığılmasından oluşan ve yalnız başına koloidin bütün niteliğini taşıdığı kabül edilen bölüm Koloit iyonlarında molekül yığılmasından oluşan ve yalnız başına koloidin bütün niteliğini taşıdığı kabul edilen bölüm


2-)Koloit iyonlarında molekül yığılmasından oluşan ve yalnız başına koloidin bütün niteliğini taşıdığı kabul edilen bölüm.


3-)Mantarlarda ipliksi yapıdaki talluslar.miselyum


4-)Zincir biçimindeki moleküllerin düzenli bir şekilde dizilerek yaptığı topluluk.


5-)Genelde organik yapıda büyük moleküllerin bir araya gelmesiyle oluşan elektrik yüklü kolloidal sistem. Sabun ve diğer deterjanların oluşturduğu kolloidal boyuttaki tanecikler.


6-)Amfipatik moleküllerin suda, hidrofobik kısımlarının iç kısımda, polar hidrofilik kısımlarının ise suya dönük yerleşim göstererek küresel bir yapı kazanması.


7-)Hifaların oluşturduğu dallanma gösteren oluşum, küf mantarının gövdesini oluşturan hifa kümesi, miçelyum, miselyum.


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Mycelium.
İngilizcesi İngilizce
Micelle.
Almancası Almanca
Myzelium
Fransızcası Fransızca
Mycéle
Latincesi Latince
Micella: parçacık

Sizde içinde Misel kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Misel kelimesi anlamı 183 defa okunmuştur. [117753] Misel kelime anlamı, Misel nedir, Misel ne demek, Misel sözlük anlamı

Paylaş