Monarchy Nedir

Monarchy Nedir ? Monarchy Ne demek ?

1-)Tek Kişi Yönetimi, Devletin Her Üç Kuvvetinin Bir Tek Kişi Elinde Toplanilmasi Ile Sürdürülen Yönetim. Tarihte Bu Tür Yönetim: I. Mutlak Monarşi: Bir Tek Kişinin Hiç Kimseye Veya Kuruma Karşi Sorumlu Olmadan Yönetimi Elinde Bulundurmasi Gibi. Misir Firavunlari, Orta Çağ Avrupa Kralliklari Gibi. Ii. Meşruti Monarşi: Şartlara, Bir Kisim Temel Kurallara Sadik Kalmak Suretiyle Bir Kişinin Yönetimi Elinde Bulundurmasi. Genellikle Müslümanlarin Çağlar Içerisinde Sergiledikleri Yönetim Buna Benzerdi. Zira Yöneticiler Kesinlikle Allah'in Ve Peygamberin Koyduğu Kurallara Bağli Idiler. Şeyhülislamlar Fermanlarin Şer'iliğini Murakabe Ederlerdi. Fransiz Ihtilalinden Sonraki Yönetimler De Meşruti Türden Monarşilerdi. Iii. Parlamenter Monarşi: Bir Tek Yönetici Var Ise De Büyük Ölçüde Yetkileri Parlamento Ve Anayasa Ile Sinirlandirilmiştir. Ingiliz, Isveç, Hollanda Kralliklari Gibi.


2-)Krallık, padişahlık, monarşi, tekerklik


3-)Kral sistemi.


4-)Monarşi, hükümdarlık


5-)i. monarşi, tekerklik.


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Kelime Türü Nedir ?

Bu kelime Hukuk Terimidir

  • And yet the Royal Family and its advisers should guard against believing this heralds a new golden age in the way the Monarchy is regarded by the British public.

Sizde içinde Monarchy kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Monarchy kelimesi anlamı 7 defa okunmuştur. [118193] Monarchy kelime anlamı, Monarchy nedir, Monarchy ne demek, Monarchy sözlük anlamı

Paylaş