Muvafakat Nedir ? Ne Demek ?

Muvafakat Kelime Anlamı Nedir ?

1-)Bir Hususta Olumlu Fikir Beyan Etme, Râzi Olma Ve Rizasini Ifade, Onama, Tasdikleme.


2-)Uygun görme, onama, kabul etme.


3-)Onam. ~ etmek: onamak.


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Kelime Türü Nedir ?

Bu kelime Hukuk Terimidir

Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Consent.
İngilizcesi İngilizce
Assent.
İngilizcesi İngilizce
Agreement.
İngilizcesi İngilizce
Harmony.
İngilizcesi İngilizce
Previous assent.
İngilizcesi İngilizce
Consentment.
İngilizcesi İngilizce
Accord.
İngilizcesi İngilizce
Acceptance.
İngilizcesi İngilizce
Compliance.
İngilizcesi İngilizce
Concurrence.

 • Kurumlarinin Muvafakati ile gorev alacak memura
 • Muvafakatınız alınacağından istanbul
 • 25.02.2016 Tarihli Genelgeye göre Patlayıcı Madde Depo Muvafakatı verilen firmalara noter onaylı defter düzenlenmesi kararı alınmıştır,defterin hazırlanması için bir adet orijinal sicil tastiknamesini aşağıda yazan adresimize göndermenizi rica eder iyi çalışmalar dilerim.
 • Borcuma Muvafakat ediyorum ne demek
 • ” Gülan, formaya devam kararı alan okulların velileri ile yaptığı görüşmeler sonucunda talebin forma kullanma yönünde olduğunu, okulların da bu fikre sıcak baktığını ve velilerden Muvafakat alınarak forma ile devam görüşünde olduklarını belirttiklerini söyledi.
 • Yıkımı için eğer mecburiyet varsa yine Muvafakat aranmıyor.
 • Yıktıktan sonra 2/3 Muvafakat lazım.
 • Okul velilerin yüzde 60’ından yazılı Muvafakat alırlarsa ancak forma uygulayabilirler.
 • Bu kapsamda, özel okullar, her öğretim yılının sonunda, bir sonraki öğretim yılı için okul öğrenci kıyafetini belirlemek amacıyla öğrenci velilerinden imza Muvafakat belgesi alacaklardır.
 • Muvafakat belgelerinin yukarıdaki Yönetmelik hükmü doğrultusunda değerlendirilmesi sonucunda, okul kıyafeti uygulamasına yeter sayıda talep bulunması halinde, belirlenen okul kıyafetine ilişkin karar ve karara esas belgeleri ile birlikte bağlı bulundukları il milli eğitim müdürlüklerine bildirmeleri gerekmektedir ' .
 • Sözü edilen mevzuat çerçevesinde Kurul 05/09/2012 tarihinde toplanmış ve aşağıdaki kararları almıştır : Veri talep eden firma/firmaların, talep ettiği verilerin rekabete aykırı olmadığına dair Rekabet Kurumundan alınacak kararı Kuruma sunmaları, Verisi paylaşılacak olan ilaçlarla ilgili ilaç firmalarından, noter onaylı açık rıza ve Muvafakat belgelerini alarak Kuruma sunmaları, Sağlık verilerinin talep edilen amacı dışında kullanılamayacağına ilişkin noter aracılığı ile gizlilik taahhütname belgesini imzalayarak Kuruma teslim etmesi zorunludur ".
 • ERDOĞAN GARANTİSİ Başbakan Erdoğan’ın, “Onlar da ülkemizi terk ediyorlarsa, terk edeceklerse, silahlarını da bırakmak suretiyle, ülkemizi terörden arındırma noktasında böyle bir şeye bizler Muvafakat ederiz.
 • Çünkü burada eğer bu işe böyle bir söz veriyorsa, onlar da ülkemizi terk ediyorlarsa, terk edeceklerse, silahlarını da bırakmak suretiyle bir ülkemizi terörden arındırma noktasında böyle bir şeye bizler Muvafakat ederiz.
 • Ağır Ceza Mahkemesi ' nde görülen Odatv davası kapsamında tutuksuz yargılanan gazeteci Nedim Şener ' in avukatlarınca mahkemelerine bir dilekçe gönderildiğini kaydeden Başkan Özese, dilekçede " Ergenekon " davasıyla birleştirilmesi hususunda Muvafakat verilmesi yönündeki isteğe olumsuz yanıt verilmesinin talep edildiğini ifade etti.

Sizde içinde Muvafakat kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Muvafakat kelimesi anlamı 2069 defa okunmuştur. [230377] Muvafakat kelime anlamı, Muvafakat nedir, Muvafakat ne demek, Muvafakat sözlük anlamı

Kelime Anlamını Paylaş