Nazmi Şimşek Kimdir ?

Nazmi Şimşek Biyografisi

Nazmi Şimşek Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Nazmi Şimşek : Nazmi Şimşek eğitimci, yazar
1952 yılında Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesi Örenkale köyünde doğdu. İlköğrenimi köyünde, orta öğrenimi İlçede tamamladı. Tokat İlköğretmen Okulu’nu bitirerek 1972 yılında başladığı meslek hayatından 1998 yılında emekli oldu. Ayrıca 1987 yılında A. Ü. AÖF İktisat Bölümünü bitirdi.
Öğretmenlik, eğitim yöneticiliği ve eğitim uzmanlığı görevlerinde bulundu. Yurt dışı işçi çocuklarının eğitimi için Almanya’da altı yıl çift dilli sınıflarda öğretmenlik yaptı. Bu tarihlerde eğitimle ilgili araştırma yapma imkânı buldu ve mesleki bilgisini artırmak için kurs ve seminer gibi çeşitli eğitim programlarına katıldı.
MEB Eğitimi Geliştirme Projesi’nde Eşuzman olarak görev aldı. Öğretmen eğitimi seminerlerinde koordinatör ve öğretim görevlisi olarak hizmet verdi. 1998-2000 yılları arasında Ankara Gazi Üniversitesi Vakfı Özel İlköğretim Okulu’nun kuruluşunda kurucu müdürü olarak görev aldı. G. Ü. Gazi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü'nde Eğitim Teknolojisi dersi verdi. 2001-2007 tarihleri arası ortakları arasında yer aldığı Kırıkkale Özel Gazi Anadolu İlköğretim Okulu’nda Kurucu-Okul Müdürü ve Kurucu-Eğitim Koordinatörü olarak görev yaptı.

Öğrencilik ve öğretmenlik yıllarında halk oyunları ile ilgili çalışmalar yürüttü. Halk kültürü araştırmaları yaptı. Eğitim teknolojileri konusunda bildiriler sundu.
Çağdaş Okul ve Eğitim Yaklaşımları, Öğrenmeyi Öğrenmede Alternatif Yaklaşımlar, Anne-Baba-Çocuk İlişkisi ve Eğitim Yaklaşımları, Zekâ ve Öğrenme, Akıllı Zekâ Kullanımı, Farkındalık Bilinci konularında konferanslar verdi.
Eğitim alanında yaptığı araştırma çalışmalarıyla birlikte hikâyelerini kitaplaştırdı. Gazete, dergi ve internet sitelerinde eğitim ağırlıklı olmak üzere; hikaye, deneme ve gezi yazılarını sürdürmektedir.
İLESAM, Çocuk Edebiyatçıları Birliği (Bir dönem başkanlığını yürüttü.), Türk Ocakları Sanat Edebiyat Kurulu, Kardeş Kalemler Dergisi yayın kurulu, Kuşlukta Yazarlar Topluluğu üyeliği ve Bala Kitap Topluluğunun kurucu üyesi olup halen topluluğun başkanlığını yürütmektedir.
Görevlerindeki başarılardan dolayı Akdağmadeni İlçesi, Yozgat İli, Kırıkkale İli, MEB ve Almanya Nurnberg Konsolosluğu tarafından teşekkür ve takdirnameler ile ödüllendirildi. Kendisi gibi öğretmen olan Münire Hanım ile evli ve iki erkek çocuk babasıdır.
ESERLERİ:
Hikaye:
Çığlık, (Asil Yay. 2008)(Akçağ Yay. 2012)
Yuvadan Uçurulanlar, (Asil Yay. 2011)(Akçağ Yay. 2012)
Örselenen Hayatlar, (Akçağ Yay. 2013)
Roman:
Hasret Yürekler, (Akçağ Yay. 2015)
Eğitim:
Derste Eğitim Teknolojisi Kullanımı, (Nobel Yay. 1997)
Öğretim Teknolojileri Kullanımı ve Materyal Geliştirme, (Asil Yay. 2007)
Öğrenmeyi Öğrenmede Alternatif Yaklaşımlar, (Asil Yay. 2007) (Akçağ Yay. 2015)
Akıllı Zekâ, (Asil Yay. 2007) (Akçağ Yay. 2015)
Duyarlı Olmak, (Asil Yay. 2008)
Anne-Baba-Çocuk İlişkisi ve Eğitim Yaklaşımı, (Asil Yay. 2008) (Akçağ Yay. 2012)
Lider Sizsiniz, (Asil Yay. 2010)
Anlamlı Bir Hayat, (Asil Yay. 2010)
Çocuk ve Hayat, (Akçağ Yay. 2013)
Farkındalık Bilinci (Akçağ Yay. 2013)
Gezi:
Türk Kültür ve Sanatından Kesitler 1 (“Yeşil Ada Kırımdan Notlar” gezi yazısıyla katkıda bulundu), (2007)

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Nazmi Şimşek Özgeçmişi

Nazmi Şimşek Hayatı

Sizde Nazmi Şimşek ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Nazmi Şimşek biyografisi 32 defa okunmuştur. [6809]