Nermin Erbakan Kimdir ?

Nermin Erbakan Biyografisi

Nermin Erbakan Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Nermin Erbakan : Nermin Erbakan Hatice Nermin Erbakan
Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın eşi
1943 yılında Balıkesir'de doğdu. Saatçioğlu ailesinin kızıdır. İktisat eğitimi aldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde (TOBB) uzman olarak çalıştı. Burada tanıştığı ve danışmanlık yaptığı TOBB Sanayi Dairesi Başkanı Necmettin Erbakan ile 10 Ocak 1967 tarihinde evlendi. Aynı yıl Zeynep, 1974'te Elif, 1979'da Muhammet Fatih adlı çocukları dünyaya geldi.
Hayatı boyunca medyada görünmekten kaçındı. Refahyol hükümetinin kurulması, eşinin önce başbakan yardımcısı, daha sonra başbakan olması ile sonuçlanan 1995 seçimlerinde Refah Partili kadınlar ile birlikte önemli roller oynadı. İslami kuralları hayatına uygulama konusunda hassas davrandı. 23 Ekim 2005 tarihinde Ankara'da vefat etti. İstanbul Merkez Efendi Mezarlığı'na gömüldü.
HAKKINDA YAZILANLAR
Veda
Hürriyet 25 Ekim 2005
Eski Başbakan Necmettin Erbakan’ın Ankara’da vefat eden eşi Nermin Erbakan, dün İstanbul’da toprağa verildi. Nermin Erbakan’ın naaşıyla aynı uçakta İstanbul’a gelen Necmettin Erbakan uçaktan korumalarının yardımıyla indi. Erbakan’ın ayakta durmakta güçlük çektiği gözlendi. Nermin Erbakan’ın cenazesi, Fatih Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Merkezefendi Mezarlığı’ndaki Aile Kabristanlığı’nda toprağa verildi.
Erbakan’ın ezilme tehlikesi geçirdiği törene binlerce kişiyle birlikte TBMM Başkanı Bülent Arınç, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, CHP Grup Başkanıvekili Ali Topuz, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu da katıldı.
3 yıl sonra ilk kez buluştular
BAŞBAKAN Erdoğan, eski lideri ve eski başbakanlardan Necmettin Erbakan’a eşi Nermin Erbakan’ın vefatı nedeniyle Balgat’taki evinde taziye ziyaretinde bulundu. Ziyaret 25 dakika sürdü.
Ortağın vefası
NECMETTİN Erbakan’ın eşinin cenaze töreninde, REFAHYOL koalisyonundaki ortağı, eski başbakanlardan Tansu Çiller de hazır bulundu.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Nermin Erbakan Özgeçmişi

Nermin Erbakan Hayatı

Sizde Nermin Erbakan ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Nermin Erbakan biyografisi 579 defa okunmuştur. [4714]