Nur Serter Kimdir ?

Nur Serter Biyografisi

Nur Serter Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Nur Serter : Nur Serter milletvekili
akademisyen
Fatma Nur Serter
10 Kasım 1948 tarihinde İstanbul'da doğdu. Baba adı Mehmet Emin, anne adı Fahrünnisa Turança'dır.
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi. Doktorasını aynı fakültede tamamladı. London School of Economics'te doçentlik tezi çalışmaları yaptı.
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak ders verdi. 1982'de doçent, 1988'de profesör unvanını aldı. İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcılığı ve Çalışma Ekonomisi Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı. İÜ Stratejik Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü ile Fakülte Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Yurtdışında pek çok ülke üniversitelerinde üst düzey toplantı, konferanslara katıldı. Farklı alanlarda 6 kitabı ve çok sayıda makalesi yayınlandı. Çağdaş Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü.
23. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. 23 ve 24. Dönemde Parlamentolararası Birlik Türk Grubu Üyesi oldu.
Çok iyi düzeyde İngilizce biliyor. Evli ve 1 çocuk annesi.
HABER
CHP'de 'Ulusal Çıkış'
9 Mayıs 2013
CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, bazı CHP milletvekillerinin ''Barış için demokrasi'' adlı bildiriye imza atmasını eleştirerek, ''Bu milletvekilleri ve parti yöneticilerinin, partimizin resmi söylemi dışındaki arayışlara destek vermeleri, CHP'de izlenen politikanın etkinliğini ve güvenirliğini zaafa uğratmaktadır'' dedi.
Serter, beraberinde CHP Mersin Milletvekili İsa Gök, CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum ile TBMM'de basın toplantısı düzenledi.
HABER
Nur Serter istifa edeceğini duyurdu
31 Ekim 2014
Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın ardından, İstanbul Milletvekili Fatma Nur Serter de, CHP'den istifa edeceğini açıkladı.
Emine Ülker Tarhan, bugün yaptığı yazılı açıklamada, CHP yönetiminin halktan kopuk ve sorunlara çare olamayacağını düşündüğünden istifa edeceğini açıklamıştı.
Akşam saatlerinde de Nur Serter, partiden istifa edeceğini açıkladı.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Nur Serter Özgeçmişi

Nur Serter Hayatı

Sizde Nur Serter ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Nur Serter biyografisi 24 defa okunmuştur. [6275]