Osman Kavala Kimdir ?

Osman Kavala Biyografisi

Osman Kavala Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Osman Kavala : Osman Kavala (1957) işadamı
Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı
1957 yılında Paris'te doğdu. İstanbul Robert Lisesi'ni bitirdi. Manchester Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden mezun oldu. Babası Mehmet Kavala'nın 1982 yılında vefat etmesinin ardından, Kavala Grubu'nda yönetici olarak çalışmaya başladı. Türk-Polonya İş Konseyi, Türk-Yunan İş Konseyi, Center for Democracy in Southeast Europe (Güneydoğu Avrupa'da Demokrasi Merkezi) gibi çeşitli iş ve toplumsal kuruluşların Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu.
AYRINTI
Yazar Tarık Buğra'nın kızı Ayşe Buğra ile evlidir.
HABER
Tehcir anısına konser
Zaman 21 Nisan 2015
1915 yılında sürgüne gönderilen Ermeni aydınların, şairlerin ve yazarların anısına yarın İstanbul Kongre Merkezi’nde saat 20.30’da bir konser düzenleniyor.
Anadolu Kültür ve Kalan Müzik işbirliğiyle gerçekleştirilen “In Memoriam | 24 Nisan” başlıklı konserde Kardeş Türküler, Ara Dinkjian ve Onnik Dinkjian, Erkan Oğur, Ertan Tekin, Hasmik Harutyunyan, Karine Hovhannisyan, Haig Yazdjian, Şahan Arzruni, Erman İmayhan, Eileen Khatchadourian, Henning Schmiedt, Haïg Sarikouyoumdjian, Gaguik Mouradian, David Mayoral ve Jordi Savall sahneye çıkacak. Zülfü Livaneli’nin “Hommage to Gomidas” bestesi ise ilk kez bu gecede icra edilecek. Ayrıca Ermeni şair ve yazarların eserlerinden okumalar da yer alacak.
Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala, bu konserle ölüme gönderilen aydın, yazar ve şairlerin seslerini duymaya, duyurmaya çalışacaklarını söylüyor: “100 yıl önce bu tarihte İstanbul’daki Ermeni aydınlar, yazarlar ve şairler son kez yataklarında rahat uyudular. Ertesi gece kapıları vuruldu ve ölüm yolculuğu başladı. Sonuçta, Ermeniler katledilirken, İstanbul’da, Trabzon’da, Harput’ta, Diyarbakır’da ve Van’da, ülkemizin dört bir köşesinde, bu toprakların bizi besleyen en güçlü kültür katmanlarından biri de yok oldu. Onlar kalsaydı, bugün geri kalmış diye görülen birçok kentte yazarlar, şairler, sanatçılar yetişecek, sanatseverler yaşayacaktı.”

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Osman Kavala Özgeçmişi

Osman Kavala Hayatı

Sizde Osman Kavala ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Osman Kavala biyografisi 242 defa okunmuştur. [2059]