Osman Pamukoğlu Kimdir ?

Osman Pamukoğlu Biyografisi

Osman Pamukoğlu Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Osman Pamukoğlu : Osman Pamukoğlu HEPAR (Hak ve Eşitlik Partisi) Genel Başkanı
emekli asker
1947 yılında Sinop'un Gerze ilçesinde doğdu. Eğitimini sırasıyla, Selimiye Askeri Ortaokulu, Kuleli Askeri Lisesi, Kara Harp Okulu, Piyade Okulu, Kara Harp Akademisi, Silahlı Kuvvetler Akademisi ve Milli Güvenlik Akademisi'nde sürdürdü. Harp Okulu'ndan 1967'de mezun oldu. 1993-1995 yıllarında Hakkari Dağ ve Komando Tugayı ve Hakkari Tugay Komutanlığı yaptı. Bu dönemde PKK'ya karşı yapılan en büyük harekât olan Çelik-1 Operasyonu'nu yönetti. Çelik-1 harekatı 19 Mart 1995 günü başladı ve toplam 37 gün sürdü. Operasyona 6 Tugay'dan 35 bin asker ve 10 bin korucu katıldı. Güneydoğu görevinden sonra KKTC Paşaköy'de 28.nci Tümen Komutanlığı'nı üstlendi. 4 Ağustos 2002 tarihinde emekli oldu. Bir grup arkadaşıyla Hak ve Eşitlik Partisi'ni kurdu.
ESERLERİ:
•Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok
•Kara Tohum
•Ey Vatan
•Cumhuriyet Dönemi Öncesinde TürklerHABER
Pamukoğlu bağımsız aday
1 Şubat 2015
HEPAR, Genel Başkanları Osman Pamukoğlu 7 Haziran'da yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne yüzde 10 barajı nedeniyle" bağımsız aday olarak gireceğini duyurdu.
Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanları Osman Pamukoğlu'nun 7 Haziran'da yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne yüzde 10 barajı nedeniyle" bağımsız aday olarak gireceğini duyurdu.

HEPAR Lideri Osman Pamukoğlu, genel seçimlere İstanbul’dan bağımsız aday olarak girme kararı aldı. Pamukoğlu, İstanbul’un Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Çatalca,Esenyurt, Güngören, Küçükçekmece ve Silivri ilçelerini kapsayan 3. seçim bölgesinden milletvekili adayı olacak.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Osman Pamukoğlu Özgeçmişi

Osman Pamukoğlu Hayatı

Sizde Osman Pamukoğlu ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Osman Pamukoğlu biyografisi 20 defa okunmuştur. [4944]