Palamut Nedir ? Ne Demek ?

Palamut Kelime Anlamı Nedir ?

1-)sivri Yurdumuzda yetişen meşe türlerinin uzunca, fındığa benzeyen, sert ve pürüzlü, bir yüksük içinde bulunan, tanen bakımından zengin meyvesi Uskumrugillerden, eti esmer, kılçıksız ve pulsuz bir balık Fındığa benzeyen, sert ve pürüzlü, bir yüksük içinde bulunan, tanen bakımından zengin meyvesi Yurdumuzda yetişen meşe türlerinin uzunca, fındığa benzeyen, sert ve pürüzlü, bir yüksük içinde bulunan, tanen bakımından zengin meyvesi, pelit Uskumrugillerden, ortalama 1 veya 2 kg gelen, eti esmer, kılçıksız ve pulsuz bir balık (Pelamys sarda). Büyüklüğüne göre türlü adlar alır Uskumrugillerden, ortalama 1 veya 2 kg gelen, eti esmer, büyüklüğüne göre "çingene palamudu, torik, sivri, altıparmak, piçuta" adlarını alan, kılçıksız ve pulsuz bir balık (Pelamys sarda)


2-)Uskumrugillerden, ortalama 1 veya 2 kg gelen, eti esmer, büyüklüğüne göre "çingene palamudu, torik, sivri, altıparmak, piçuta" adlarını alan, kılçıksız ve pulsuz bir balık (Pelamys sarda).


3-)Yurdumuzda yetişen meşe türlerinin uzunca, fındığa benzeyen, sert ve pürüzlü, bir yüksük içinde bulunan, tanen bakımından zengin meyvesi, pelit.


4-)Meşe (Quercus) meyvelerine verilen ad.


5-)Kemikli balıklardan, uskumrugiller (Scombridae) familyasından, boyu 1 m, ağırlığı 12 kg olabilen, uzunluklarına göre 10 cm'den küçük olanlarına vonoz, 10


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Valonia.
İngilizcesi İngilizce
Acorn.
İngilizcesi İngilizce
Bonito.
İngilizcesi İngilizce
Horse mackarel.
İngilizcesi İngilizce
Mast.
İngilizcesi İngilizce
Tunny.
İngilizcesi İngilizce
Valonia oak.

Sizde içinde Palamut kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Palamut kelimesi anlamı 1177 defa okunmuştur. [185668] Palamut kelime anlamı, Palamut nedir, Palamut ne demek, Palamut sözlük anlamı

Paylaş