Peter Kohl Kimdir ?

Peter Kohl Biyografisi

Peter Kohl Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Peter Kohl : Peter Kohl borsa uzmanı
Almanya Eski Başbakanı Helmut Kohl’un oğlu
1965 yılında doğdu. Borsa uzmanıdır. 1991 yılında İtalya’da geçirdiği bir trafik kazasından sonra uzun süre yoğun bakımda kaldı. Türkçe ile birlikte 7 dil biliyor. ABD’de Massachusetts İnstitute of Technology’de master yaparken Elif Sözen’le tanıştı. 2001 yılında evlendi.
Elif Sözen
1967 yılında doğdu. Kale Kalıp Makine ve Sanayii A.Ş. Genel Müdürü Kemal Sözen’in kızı. Robert Kolej mezunu olan Elif Sözen uluslar arası ilişkiler dalında yüksek öğrenem gördü. Peter Kohl ile ABD’de Massachusetts İnstitute of Technology’de master yaparken tanıştı. Uzun süre söz ve nişanlılık dönemi geçiren çift, 2001 yılı Mayıs ayının son haftasında evlendi.
GÜNDEM GÜNDEM GÜNDEM
Yılın düğünü!
Sabah 6 Mayıs 2001
Helmut Kohl'un oğlu Peter ile nişanlısı Elif Sözen bu ay sonunda İstanbul'da dünyaevine girecek
Almanya eski Başbakanı Helmut Kohl'un oğlu Peter ile Elif Sözen, Mayıs ayının son haftasında İstanbul'da düzenlenecek bir dizi muhteşem törenle dünyaevine girecekler.
Kohl, küçük oğluna krallara layık bir düğün töreni hazırladı. Müslüman ve Hıristiyan geleneklerine uygun olarak üç ayrı aşamada gerçekleştirilecek düğün için İstanbul seçildi.
İKİ DİNİ NİKAH
İlk önce Sözen ailesinin Ataköy'deki evinde imam nikahı kıyılacak. Daha sonra genç çift ve aileleri Beyoğlu'ndaki St. Antuan Kilisesi'ndeki Hıristiyan geleneklerine göre yapılacak özel nikah törenine katılacaklar. Son olarak aynı gece Çırağan Sarayı'nda 500 kişilik seçkin bir davetli topluluğunun katılacağı düğün gerçekleşecek.
Almanya'da da merakla beklenen düğünün kesin tarihi güvenlik nedeniyle bir hafta önce açıklanacak.
Boston'daki Massatchusets Instute of Techonology'de eğitim görürken tanışan Peter ve Elif, İngiliz finans kuruluşu JP Morgan'da broker olarak çalışıyorlar. Peter şirket evlilikleri konusunda uzman ve müstakbel eşi gibi 6 dil biliyor.
Çiftin evleneceği haberi dünyada büyük yankı uyandırmış "Türkiye'yi Hıristiyan diye AB'ye istemeyen Kohl'ün Türk torunu olacak!" şeklinde yorumlar yapılmıştı.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Peter Kohl Özgeçmişi

Peter Kohl Hayatı

Sizde Peter Kohl ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Peter Kohl biyografisi 128 defa okunmuştur. [3142]