Rüştü Ilgar Kimdir ?

Rüştü Ilgar Biyografisi

Rüştü Ilgar Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Rüştü Ilgar : Rüştü Ilgar (02.07.1971) akademisyen
2 Temmuz 1971 tarihinde Çanakkale'de doğdu. 1988 yılında ise Ayvacık Mehmet Akif Ersoy Lisesini bitirdikten yüksek öğrenim hayatına İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü ile başlamıştır. 1992 yılında lisans eğitimimi tamamlamış, aynı yıl İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği Enstitüsü Geoekoloji Bölümünde yüksek lisans eğitimine başlayıp Çanakkale Boğazı ve Yakın Çevresinin Ekolojisi isimli tezini hazırlamıştır. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği Enstitüsünün Denizel Çevre Anabilim Dalının, Deniz ve Kıyı Koruma Bilimdalında doktora eğitimine başlamıştır. Çanakkale Boğazı ve Çevresi Ekosisteminin Coğrafi Açıdan İncelenmesi konulu teziyle 11.07.2000 tarihinde doktorasını tamamlamıştır.
İyi derecede İngilizce ve orta derecede Fransızca bilmektedir. İstanbul Üniversitesinden alınan Jeomorfolog ve Ekoloji Uzmanı, Bilgisayar Programcılığı unvanları mevcuttur.
Meslek hayatına ise Tercüman Gazetesi muhaberat bölümünde başlamıştır. Milli Eğitim bünyesinde birçok resmi okulda çalıştan sonra son olarak M.E.B. Cağaloğlu Anadolu Moda Tasarım Meslek Lisesinde Müdür Yardımcılığı görevi yapmıştır. Doktorasını tamamladıktan sonra Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesinde görev almıştır. Halen adı geçen fakültenin Coğrafya Eğitimi Anabilimdalı Başkanlığını yürütmekte olan Yard.Doç.Dr.Rüştü ILGAR, Eğitim Fakültesi bünyesinde Çevre Bilim, Yer Bilimleri, Coğrafyada Özel Öğretim Yöntemleri derslerini okutmaktadır.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Rüştü Ilgar Özgeçmişi

Rüştü Ilgar Hayatı

Sizde Rüştü Ilgar ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Rüştü Ilgar biyografisi 69 defa okunmuştur. [4652]