Rıdvan Budak Kimdir ?

Rıdvan Budak Biyografisi

Rıdvan Budak Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Rıdvan Budak : Rıdvan Budak (1950) İstanbul Milletvekili-DSP
TERCAN - 1950, Rıza - Nigar - İlkokul - Sendikacı - Çerkezköy Bölgesi Tekstil İşçileri Sendikası Şube Başkanı, DİSK Yönetim Kurulu Üyesi, Tekstil İşçileri Sendikası Genel Başkanı, DİSK Genel Başkanı - Evli, 2 Çocuk.
HAKKINDA YAZILANLAR
DSP, Budak krizi yaşıyor
Türkiye 30 Mart 2001
ANKARA - Başbakan Bülent Ecevit, partisinin İstanbul Milletvekili Rıdvan Budak’ın basın toplantısında Bakanlar Kurulu’nun halk nezdinde inandırıcılığını büyük ölçüde yitirdiğini ileri sürerek, “Hükümet içinde ciddi bir değişim zorunludur” şeklindeki açıklamasına cevap verdi. Ecevit, “Rıdvan Budak’ın konuşması, kendisinin sözleri, parti içi uyumuyla da koalisyon uyumuyla da bağdaşmayacak niteliktedir” dedi.
Başbakan Ecevit, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile yaptığı görüşmenin ardından, Başbakanlık merkez binasında, basın mensuplarının daha rahat çalışabilmeleri için oluşturulan platformda açıklamalarda bulundu. Ecevit, toplantıda, kendisini şaşırtan bir konuşma olduğunu ifade ederek, “DSP İstanbul Milletvekili Rıdvan Budak’ın konuşması, kendisinin sözleri, parti içi uyumuyla da koalisyon uyumuyla da bağdaşmayacak niteliktedir” şeklinde konuştu.
Yeni bir hükümet istedi
Ecevit, Rıdvan Budak’ın yeni bir hükümet kurulmasını, yeni hükümetin de 20 üyeli olmasını istediğini hatırlatarak, şunları söyledi:
“Eğer böyle önerileri varsa, bunları önce partimizin yetkili kurullarına getirmesi gerekir. Fakat Sayın Budak, demokratik sol kültür içinden gelmediği için anlaşılan bu tür kurallara uyma gereğini duymuyor. Çok duyarlı bir dönemden geçiyoruz. Böyle bir dönemde, tüm milletvekillerinin, konuşma ve davranışlarında çok dikkatli olmaları gerekir.”
Budak, dün Başbakan Ecevit’in açıklamasından önce mecliste düzenlediği basın toplantısında, kabine içinde değişikliğe gidilmesi gerektiğini belirttikten sonra, bakan sayısının da 20’yi geçmemesi gerektiğini açıkladı.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Rıdvan Budak Özgeçmişi

Rıdvan Budak Hayatı

Sizde Rıdvan Budak ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Rıdvan Budak biyografisi 203 defa okunmuştur. [2153]