Rafet Vergili Kimdir ?

Rafet Vergili Biyografisi

Rafet Vergili Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Rafet Vergili : Rafet Vergili Karabük Belediye Başkanı
1959 yılında Araç ilçesinde dünyaya geldi. Karabüklü merhum işadamı Mehmet Vergili’nin oğludur. İlk, orta ve lise tahsilini Karabük TED Koleji'nde tamamladı. 1979 yılında iş hayatına atıldı. Bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında başta Umman, Cezayir, Romanya ve İran’da olmak üzere toplam 15 adet demir çelik tesisinin yapımını gerçekleştirdi. Şu anda Karabük Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyetlerini sürdüren demir çelik tesislerinin kurucusudur.
1983-1987 yılları arasında Karabük İşverenler Sendikası'nda görev yaptı.
Daha sonra 1989-1992 yılları arasında Karabük Ticaret Odası Başkanlığı görevini yürüttü.
Karabük Ticaret Odası Başkanlığı döneminde;
- Karabük, kalkınmada öncelikli il (teşvik) kapsamına alınmıştır.
- Karabük Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması için gerekli girişimlerde bulunulmuştur.
- Karabük, doğalgaz hattı yapımı kapsamı içine aldırılmıştır.
- Karabük demir Çelik için kütük makinesi yapımı çalışmalarında bulunulmuştur.
Ayrıca Karabük'teki bir çok sivil toplum kuruluşu, vakıf ve derneğin üyesi veya yöneticisi olarak Karabük iline çeşitli hizmetlerde bulundu. Evli ve beş çocuk babası, bir torun sahibidir.
HABER
Yürüyen şehir Karabük
2 Mart 2013
Karabük'ün yüksek tepelerine kurulmuş olan mahallelerine her gün 199 merdiven basamağını aşarak çıkıp inen vatandaşlar, artık belediyenin yaptırdığı yürüyen merdivenlerle evlerine gidiyor.
Karabük'ün yüksek tepelerine kurulmuş olan Yenişehir ve Şirinevler mahallelerine 199 merdiven basamağını tek tek çıkarak tırmanmak zorunda kalan ve aynı şekilde tek tek basamaklardan aşağı inen mahalle sakinleri, Karabük Belediyesi'nin yaptırdığı 60 metre uzunluğundaki yürüyen merdivenlerle artık rahatça evlerine ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor. İniş ve çıkış için yanyana yapılan iki yürüyen merdivenin üzeri zarar görmemesi için kapatılacak.
YÜKSEK MAHALLELERE ASANSÖR VE MERDİVEN
Karabük Belediye Başkanı MHP'li Rafet Vergili daha önce Kayabaşı Mahallesi'nde tepenin bulunduğu yere asansör yaptıklarını hatırlatarak, "Karabük dağlık, tepelik olan bir şehir. Yakınacak bir tarafımız yok. Tepelerdeki mahallelerimizde ulaşımda veya mahallelerin birbirine geçişinde, vatandaşlarımıza bazı kolaylıklar sağlamamız gerekiyordu. Bunu Kayabaşı Mahallesinde asansör ile denedik ve bu verimli olduktan sonra en fazla yoğun olan mahallerimizin bağlantısı olan yere de yürüyen merdivenlerle bir proje hazırladık" dedi.
Vergili yine yüksek tepelere kurulmuş Öğlebeli Mahallesi'nde ise tepeye yatay asansörler yaptıklarını, iki hafta içerisinde hizmete gireceğini söyleyerek, "Tüm bu projelerle Karabük'te farklı bir yaşam alanı ortaya çıkartmış olacağız. Vatandaşlarımız yokuş çıkmadan asansörlerimizi, yürüyen merdivenlerimizi ve düz alanları kullanarak güzel bir gezi alanına sahip olacaklar" diye konuştu.
Vatandaşlar ise, daha önce yürüyerek çıktıkları mahallelerine kolay bir şekilde çıktıkları için mutlu olduklarını dile getirdiler.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Rafet Vergili Özgeçmişi

Rafet Vergili Hayatı

Sizde Rafet Vergili ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Rafet Vergili biyografisi 129 defa okunmuştur. [6254]