Recep Arslan Kimdir ?

Recep Arslan Biyografisi

Recep Arslan Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Recep Arslan : Recep Arslan gazeteci, yazar
1954 yılının Recep ayında Gaziantep’te doğdu. Gaziantep Yavuzlar ve Mersin Devrim ilkokullarında, Mersin Tevfik Sırrı Gür Lisesi Gaziantep Lisesi, Birecik Nuri Sesigüzel liselerinde okudu, sınava girdi. Tevfik Sırrı Gür Lisesi orta kısmındayken sınıfta duvar gazetesi çıkardı. Gaziantep’te lise öğrencisiyken İstanbul’da yayımlanan Yeni Asya gazetesi temsilcisi ve muhabiriydi. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bilimi’ne girince gazetenin de gece sekreteri oldu. Babıâli’de Sabah gazetesinde sayfa sekreteri ve yazardı. Haftalık Sebil gazetesinin yazıişleri müdürlüğünü ve yazarlığını yaptı. Son Havadis, Türkiye, Takvim, Tercüman, Ayyıldız gazetelerinde çalıştı. Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi Müdürlüğü yaptı.
TYB İstanbul Şubesi'nden ayrıldıktan sonra (1.5.2008) İLESAM İstanbul Şubesi başkan Yardımcısı olarak Yazar Okulu Söyleşileri adıyla kültürel etkinlikler düzenliyor.
Basılmamış eserleri:
Yazılamayan (roman), Mukakddesler Kayboldu (roman), Gaziantep'in Kurtuluş Destanı (inceleme), 27 Mayıs ve Bediüzzaman (inceleme), Türk Romanında İslamcı Perspektif (İnceleme), Bulgar İstihbaratı (İnceleme), Türk Sanayinin En Acıklı Hikayesi Devrim Otomobili (Araştırma).
Yazdığı yayınlar:
Gaziantep Kurtuluş Gazetesi, Mersin Yenimersin Gazetesi, Hakses Dergisi, Türk Edebiyatı Dergisi, Elif Sanat İlavesi, Yenidevir Gazetesi, Milli Gazete, Yeniasya Gazetesi, Sabah gazetesi, Son Havadis Gazetesi

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Recep Arslan Özgeçmişi

Recep Arslan Hayatı

Sizde Recep Arslan ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Recep Arslan biyografisi 165 defa okunmuştur. [5008]