Saffet Arıkan Bedük Kimdir ?

Saffet Arıkan Bedük Biyografisi

Saffet Arıkan Bedük Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Saffet Arıkan Bedük : Saffet Arıkan Bedük (1944) eski bakan, milletvekili

vali
1944 yılında Siirt’de doğdu. İstanbul Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. İçişleri Bakanlığı İstanbul Maiyet Memuru olarak göreve başladı. Ayvacık, Bayarmiç, Ulubey, ve Cizre kaymakamlıklarında bulundu. Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı, Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü, Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı ve YÖK üyeliği yaptı. Antalya Valiliği, Emniyet Genel Müdürlüğü görevine müteakip sırasıyla Ankara, Antalya, Malatya ve Kayseri valisi oldu.
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyeliği, Basın İlan Kurulu üyeliği, 20 ve 21 dönem Ankara Milletvekilliği, 3 dönem DYP Grup Başkan Vekilliği, Dış İşleri Komisyon Üyeliği, Avrupa Konseyi Parlementerler Meclisi Türk Grubu Yedek Üyeliği, DYP ve DP Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
Maliyeden “Ticari Kzancın Vergilendirilmesi” İcra ve İflas Hukukundan “İptal Davasından Davalı” Medeni Hukuk’ta “Lex Comissoria” konulu tez çalışmaları yaptı. ABD’de Terörle Mücadele seminerine katılarak ödül aldı.
Vali-Kaymakamlar ile diğer Mülki İdare Amirlerinin tek meslek kuruluşu olan Türk İdareciler Derneği Genel Başkanlığına 13 Nisan 2008 tarihinde seçildi.
Evli ve 2 çocuk sahibi ve Fransızca bilmektedir.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Saffet Arıkan Bedük Özgeçmişi

Saffet Arıkan Bedük Hayatı

Sizde Saffet Arıkan Bedük ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Saffet Arıkan Bedük biyografisi 374 defa okunmuştur. [2105]