Sami Özey Kimdir ?

Sami Özey Biyografisi

Sami Özey Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Sami Özey : Sami Özey (1953) gazeteci, yazar
I953 yılında İstanbul-Fatih'te doğmuştur.. Fatih'in eski ve tanınmış ailesine mensuptur..
Sami Özey, gazete yazarlığına I993-94 yılları arası ZAMAN gazetesinde spor yazıları yazarak başlamıştır..

Matbuat çalışmalarına daha sonra YENİ ŞAFAK ve AKİT gazetelerinde yazar, VAKİT ve TÜRKİYE gazetelerinde ise İletişim Koordinatörü ve köşe yazarı olarak devam eden Sami Özey, spor, siyaset, aktüel konularda yazdığı makaleler, yurt içi, yurt dışı gezi yazıları ve özellikle de İstanbul yazılarıyla okuyucuları tarafından takip edilen bir yazardır..

Sami Özey, ulusal radyo kanallarından MARMARA FM, RADYO 7 ve MORAL FM’de SPOR GÜNLÜĞÜ başlığıyla bir çok programa imza atmıştır.. LALEGÜL FM'de ise hayatın tüm renklerini masaya yatıran ve hayatı dolu dolu anlatan, HAYATIN İÇİNDEN programıyla, dinleyicilerine uzun süre hitap etmiştir..
Ayni zamanda televizyon programlarına da imza atan Sami Özey, her konseptten önemli konukların katıldığı HAYAT SOHBETLERİ (TEK RUMELİ TV) programının da yapımcı ve sunucusudur..
Önce DOSTLAR MECLİSİ ardından da DOSTLAR DİVANI adı altında, içinde, siyasetçilerin, bürokratların, yargı mensuplarının, akademisyenlerin, medya mensuplarının ve edebi şahsiyetlerin toplandığı, fikir alış verişi organizasyonlarının moderatörlüğünü de yapan Sami Özey, pek çok ödülün sahibidir..
Ödüllerin bazıları şunlardır;
Bahçelievler Belediyesi Meclisi, aldığı kararla, yazılarında, spor ahlâkını, dostluğu, sevgiyi ve barışı ön plana çıkartan ve böylece Türk sporuna katkıda bulunan Sami Özey’in ismini Bahçelievler İlçesi'ndeki bir parka vermiştir..
MÜSİAD Yönetim Kurulu, yazılarında Türkçe'yi düzgün kullanan, yazdığı kıssalarla insanlarımızı tefekkür ettiren ve hisse almalarına vesile olan Sami Özey'i MÜSİAD Özel Ödülü'ne lâyık görmüştür..

Sami Özey, ayrıca sporun özü olan centilmenlik ve kardeşlik duygularını geliştiren ve pekiştiren yazılarından dolayı İstanbul Gençlik ve Spor il Müdürlüğü tarafından Türk Sporuna Üstün Hizmet Ödülü'yle mükafatlandırılmıştır..
Sami Özey'in İstanbul Büyükşehir Belediyesi SPOR AŞ tarafından verilen çok sayıda Avrasya Maratonu Basın Teşvik Ödülleri vardır.. (4 birincilik, 3 ikincilik, 1 üçüncülük, 1 özel ödül)
Sami Özey evli ve iki çocuk babasıdır..

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Sami Özey Özgeçmişi

Sami Özey Hayatı

Sizde Sami Özey ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Sami Özey biyografisi 75 defa okunmuştur. [3763]