Selçuk Demiralp Kimdir ?

Selçuk Demiralp Biyografisi

Selçuk Demiralp Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Selçuk Demiralp : Selçuk Demiralp (1947) 1947 yılında doğdu.Demiralp, ODTÜ İdari İlimler Fakültesi mezunu. 1972 yılında Maliye Bakanlığı'nda maliye müfettişi olarak göreve başladı. 1982-1986 yılları arasında, HDTM'de Dış Finansman Dairesi Başkanlığı yapan Selçuk Demiralp, 1986 yılında, Washington Büyükelçiliği Ekonomi Müşavirliği'ne atandı. 1989'da Banka ve Kambiyo Genel Müdürlüğü'ne getirildi. Erdemir Yönetim Kurulu Başkanlığı, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası İcra Direktör Vekilliği, Türk Eximbank Genel Müdürlüğü, Altın Borsası kurucu üyeliği görevlerin de bulundu. Demiralp, 7 Aralık 1997 tarihinde T.C Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevini yürüttü.
Hazine Müsteşarı Selçuk Demiralp, Eximbank Genel Müdürü iken Mercedes marka makam otomobilini satarak parasını 8 yıllık kesintisiz eğitime bağışlamıştı. Demiralp, 28 yıldır bu yana devlet görevinde bulunuyor. 1999 yılı Temmuz ayından bu yana Hazine Müsteşarlığı görevini sürdüren Selçuk Demiralp 25 Şubat 2001 Pazartesi günü görevinden istifa etti.
HAKKINDA YAZILANLAR
1.Demiralp de istifa etti
Ekonomik programın kilit isimlerinden Hazine Müsteşarı Selçuk Demiralp görevinden istifa etti. Demiralp de iki gün önce istifa eden Erçel gibi mali krizin sorumluları arasında gösterilmişti.
Piyasalarda patlak veren mali krizin ardından suçlamaların hedefi haline gelen ekonomi bürokrasisinden bir istifa haberi daha geldi. Merkez Bankası Başkanı Gazi Erçel'in ardından, ekonomik programın kilit isimlerinden Hazine Müsteşarı Selçuk Demiralp de görevinden istifa etti. Selçuk Demiralp'in yerine Hazine Müsteşarlığı'na vekaleten Müsteşar Yardımcısı Ferhat Emil atandı. Değişiklik Hazine Müsteşarlığı'nda yayınlanan iç genelge ile duyuruldu. Genelgede Hazine Müsteşarı Demiralp'in bugün itibarıyla izne ayrıldığı ve yerine vekaleten Müsteşar Yardımcısı Ferhat Emil'in getirildiği belirtildi.
Selçuk Demiralp, 1999 yılı Temmuz ayından bu yana Hazine Müsteşarlığı görevini sürdürüyordu.
Hürriyet 26/02/2001

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Selçuk Demiralp Özgeçmişi

Selçuk Demiralp Hayatı

Sizde Selçuk Demiralp ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Selçuk Demiralp biyografisi 24 defa okunmuştur. [2655]