Serpil Timuray Kimdir ?

Serpil Timuray Biyografisi

Serpil Timuray Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Serpil Timuray : Serpil Timuray Vodafone Türkiye-CEO
Üsküdar Amerikan Lisesi’ni bitirdi. ABD'de North Caroline Aswille High School’dan mezun oldu. İstanbul'a dönerek Boğaziçi Üniversitesi'nde işletme okudu. Kariyer hayatına 1991’de Procter&Gamble pazarlama departmanında başladı. 1999 yılında DanoneSA bünyesine DanoneSA Tikveşli Pazarlama Direktörü ve İcra Kurulu üyesi olarak katıldı. Bir süre kurumun Satış ve Pazarlama Direktörlüğü’nü birlikte yürüttü. Haziran 2002’de DanoneSA Süt Ürünleri Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı oldu.
Danone'nin Türkiye Genel Müdürü' oldu. 2003’te DanoneSA şirketlerinin Danone Grubu tarafından % 100 hisse satın alımı konsolidasyonunu ve entegrasyonunu, Ocak 2004’te Nestle Türkiye sütlü ürünler işinin satın alımı ve entegrasyonunu, 2003-2006 döneminde Groupe Danone’nin dünyadaki en kapsamlı endüstriyel yatırım programlarından birinin Türkiye’de gerçekleşmesini ve bu sayede Türkiye’de %100 yerli üretime geçilmesini yönetti.
1 Ocak 2027da Vodafone Türkiye'nin CEO'luğuna getirildi. Onunla birlikte Vodafone, yüzde 30'ların üzerinde büyüdü.

2003 yılında Dünya Yayın Grubu tarafından “Gıda ve İçecek Sektörü’nün En Başarılı İş Kadını” ödülüne layık görüldü. SETBİR (Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği Derneği) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı oldu. YASED ve TUSİAD üyesi. Evli ve bir çocuk annesi.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Serpil Timuray Özgeçmişi

Serpil Timuray Hayatı

Sizde Serpil Timuray ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Serpil Timuray biyografisi 71 defa okunmuştur. [5447]