Sinan Oğan Kimdir ?

Sinan Oğan Biyografisi

Sinan Oğan Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Sinan Oğan : Sinan Oğan MHP Iğdır Milletvekili
TÜRKSAM Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Analizler Merkezi Başkanı
1967 yılında Iğdır’da doğdu. Marmara Üniversitesi İİBF mezunu. Yüksek lisans çalışmasını aynı üniversitede tamamladı. Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi'nde (MGİMO) doktora yaptı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Üstün Akademik Başarı Ödülü aldı. TİKA Azerbaycan Temsilcisi oldu. Azerbaycan üniversitelerinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. ASAM Kafkasya ve Rusya Ukrayna Araştırmaları Masası Başkanlığı yaptı. TÜRKSAM Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Analizler Merkezi Başkanı. Kapadokya Meslek Yüksekokulu, Dış İlişkilerden Sorumlu Müdür Yardımcısı oldu. TRT Türkiye'nin Sesi Radyosu'nda Avrasya'ya Bakış isimli dış politika ağırlıklı haftalık bir programın yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. İleri düzeyde Rusça ve akademik düzeyde İngilizce bilmektedir.
ESERLERİ:
• Turuncu Devrimler(2006)
• Rusya'da Siyaset ve Oligarşi
AYRINTI
* "İnterpress Media Takip Merkezi" tarafından 2010 yılında televizyon ekranlarında en çok tartışılan konu ve en çok ekranda yer alan isimler üzerine yapılan bir çalışmada 131 haberle, Türkiye'de televizyon ekranlarında en fazla boy gösteren isimleri arasında yer aldı.
* Rusya başta olmak üzere Avrasya bölgesi, Ortadoğu enerji ve dış politika alanında yayınlanmış yüzden fazla makalesi bulunmaktadır.
HABER
Sinan Oğan IŞID tehlikesini söylemişti!
11 Haziran 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'ın, Musul'daki tehlikeyi Meclis Genel Kurulu'nda anlattığı, AK Partili milletvekillerinin ise "safsata" deyip tepki gösterdiği ortaya çıktı.
Meclis Genel Kurulu'nda, dün gece yapılan Torba Yasa görüşmeleri sırasında söz alan MHP'li Sinan Oğan, IŞİD'in Musul kentini ele geçirdiğini hatırlatarak "Musul’da bugün devlet yok, devletin güvenlik güçleri yok." uyarısı yaptı. Bu arada AKP İstanbul Milletvekili Bülent Turan, oturduğu yerden "Maddeye gel, maddeye, madem biliyorsun. " diyerek tepki gösterdi. MHP'li Oğan, "Besleyip büyüttüğünüz IŞİD terör örgütü Musul Başkonsolosluğumuzun etrafını sarmış. Haberiniz var mı?" dedi. AKP Ordu Milletvekili İhsan Şener de yerinden "Atma, delilin var mı delilin?" ifadelerini kullanınca, MHP'li vekil "Tabii, senin Türkmen gibi bir derdin yok…" diye cevap verdi.
İşte Meclis'te tutanaklara yansıyan o diyalog:
SİNAN OĞAN (Devamla) – …IŞİD terör örgütü Irak’ta Musul kentini ele geçirmiş, Tuzhurmatu’yu da ele geçirdiği iddia ediliyor ve garip olanını söyleyeyim: Musul’da bugün devlet yok, devletin güvenlik güçleri yok. Musul Başkonsolosluğumuz bugün…
BÜLENT TURAN (İstanbul) – Maddeye gel, maddeye, madem biliyorsun.
SİNAN OĞAN (Devamla) – Bir sus ya, bir konuşma ya, bir sus!
BAŞKAN – Sayın milletvekilleri…
BÜLENT TURAN (İstanbul) – Ben Komisyon üyesiyim.
SİNAN OĞAN (Devamla) – Sana ne ya! Neyi konuşacağım! Sus, konuşma!
BAŞKAN – Sayın milletvekilleri, lütfen…
İHSAN ŞENER (Ordu) – “Konuşma” diyemezsin.
SİNAN OĞAN (Devamla) – “Konuşma” derim, konuşmayacaksın.
BAŞKAN – Sayın Oğan, lütfen devam eder misiniz.
OKTAY VURAL (İzmir) – Sen 100 milyon dolarlık hibeden bahset.
SİNAN OĞAN (Devamla) – Bugün bu saatlerde… (AK PARTİ sıralarından gürültüler) Kardeşim, derdin varsa burası kürsü. Derdin varsa gelir bu kürsüden konuşursun.
BÜLENT TURAN (İstanbul) – Maddeye gel o zaman.
SİNAN OĞAN (Devamla) – Besleyip büyüttüğünüz IŞİD terör örgütü Musul Başkonsolosluğumuzun etrafını sarmış. Haberin var mı senin?
İHSAN ŞENER (Ordu) – Delilin var mı, delilin?
SİNAN OĞAN (Devamla) – Haberin var mı senin?
BÜLENT TURAN (İstanbul) – Hadi oradan!
SİNAN OĞAN (Devamla) – Türkmenler orada kan ağlıyor. Haberin var mı senin?
İHSAN ŞENER (Ordu) – Atma! Delilin var mı, delilin?
BAŞKAN – Sayın milletvekilleri…
SİNAN OĞAN (Devamla) – Tabii, senin Türkmen gibi bir derdin yok…
BÜLENT TURAN (İstanbul) – Hadi oradan be!
BAŞKAN – Sayın Turan…HABER
AKP milletvekilleri saldırdı!
Milliyet 4 Ağustos 2014
TBMM Genel Kurulu'nda MHP ve AK Parti milletvekilleri arasında kavga çıktı. Meclis'te, AK Parti ile MHP milletekilleri arasında çıkan kavgada, iki vekilin burnundan kan geldi.
MHP'nin grup önerisinin oylamasında AK Parti'den Divan'a pusula gönderen bazı milletvekillerinin salonda bulunmadığının anlaşılması üzerine MHP'li Ali Uzunırmak "Sahtekar bunlar" dedi.
Bu sırada Genel Kurulu Salonu'na giren AK Parti Malatya milletvekili Mustafa Şahin'in kendisine itiraz etmesi üzerine önce iki milletvekili arasında ardından da Ak Parti ve MHP'li vekiller arasında kitlesel yumruklaşmalar yaşandı. Uzunırmak'ın ve Şahin'in burunları aldıkları darbe nedeniyle kanadı.
Tartışma üzerine TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı'nın toplantı yeter sayı olmadığı gerekçesiyle oturuma ara verdiği sırada kavga yaşandı. Kaşı açılan burnundan kan gelen Şahin'e, sağlık görevlileri tarafından müdahalede bulundu. Muhalefet kulisinde ilk müdahalenin yapıldığı Uzunırmak'ın tedavisine Meclis revirinde devam edildi.
Bu sırada MHP'li Sinan Oğhan da kavgaya sert tepki gösterdi. AK Partili milletvekillerinin tartakladığı Oğhan'ın yaralandığı belirtildi.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Sinan Oğan Özgeçmişi

Sinan Oğan Hayatı

Sizde Sinan Oğan ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Sinan Oğan biyografisi 44 defa okunmuştur. [5716]