tüf kelime anlamı tüf nedir tüf ne demek tüf sözlük anlamı tüf

Kelime Anlamı Nedir ? Ne Demek ?

Yanardağların püskürttüğü kül, kum ve lav parçacıklarından oluşan gözenekli çökelti taşı Volkan bacasından çıkan volkanik malllzemenin hepsine verilen ad Hafif ve gözenekli bir çökelti taşı Yanardağların püskürttüğü kül, kum ve lav parçacıklarından oluşan, çoğunlukla açık renkli, hafif gözenekli bir tür çökelti taşı
  • Yanardağların püskürttüğü kül, kum ve lav parçacıklarından oluşan, çoğunlukla açık renkli, hafif gözenekli bir tür çökelti taşı.
  • Yanardağ küllerinin yine yanardağsal kimi kırıntılarla birlikte çimentolaşması ya da yığılıp sıkışmasıyla oluşan yeğni, gözenekli kayaç.
  • Normal olarak aktif veya sönmüş volkanların yamaçlarına ve eteklerinde genellikle tabakalar halinde bulunan, meydana geldiği taşa göre riyolit tüfü, bazalt tüfü vb. olarak adlandırılan volkanik küllerin kaynamış veya bağlanmış bir şekli.
  • İngilizcesi :Tufa.
  • İngilizcesi :Tuff.
  • Fransızcası :Tuf

Kelime Dili

tüf kelimesi Türkçe bir kelimedir.

İngilizcesi

tufa.

Örnek Cümleler ve Ek Bilgiler

tüf kelimesi ile ilgili örnek cümle veya ek bilgi bulunamadı. Sözlüğü geliştirmek için lütfen tüf kelimesi ile ilgili bildiklerinizi yazınız.

Sizde içinde tüf kelimesi geçen bir şeyler yazar mısınız ?

Sizde içinde tüf kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Bu sayfa üzerinde tüf kelime anlamı gösterilmektedir. tüf nedir ? tüf ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. tüf kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.