tutulmak kelime anlamı tutulmak nedir tutulmak ne demek tutulmak sözlük anlamı tutulmak

Kelime Anlamı

yakalanmak HAKB Tutulma olayına uğramak İşleyemez olmak Tutmak işi yapılmak veya tutmak işine konu olmak, popüler olmak Bir işe veya birine canı sıkılmak Bak, ben böyle şeylere fena tutulurum." H. Taner Ay ve güneş tutulma olayına uğramak Tutma işi yapılmak veya tutma işine konu olmak, popüler olmak:"Bir yazıhane kiralanmış, aylıkla bir otomobil tutulmuştu." E. E. Talu Tutuk duruma gelmek Bir organı işleyemez olmak:"Konuşmak için dilim, yazmak için kalemim tutuldu." F. R. Atay Bir işe veya birine canı sıkılmak:"Sen filozof geçinen ukala bir adama benzersin Birine tutkun olmak, sevmek Yakalanmak:"Hastalığa tutulduğu sıralarda bir sabun fabrikasında çalışıyordu." N. Cumalı eklips Tutulmak işi, popülarite Bir gök cisminin, araya başka bir cismin girmesiyle bütününün veya bir bölümünün görünmez olması olayı

Kelime Dili

Türkçe

İngilizcesi

to be held / caught. to catch on. to become popular. to get stiff. to become tongue-tied. to fall in love with. to get caught (in a storm. gone on. incur.

Örnek Cümleler

tutulmak kelimesi ile ilgili örnek cümle bulunamadı. İlk cümleyi siz yazın !

Sizde içinde tutulmak kelimesi geçen bir şeyler yazar mısınız ?

Sizde içinde tutulmak kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Bu sayfa üzerinde tutulmak kelime anlamı gösterilmektedir. tutulmak nedir ? tutulmak ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. tutulmak kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.