Yüksel Selek Kimdir ?

Yüksel Selek Biyografisi

Yüksel Selek Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Yüksel Selek : Yüksel Selek (1934) öğretmen
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Arabulucusu
İlerici Kadınlar Derneği Eski Genel Başkanı
1934 yılında doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü mezunu. 1972-1980 arası İstanbul'un çeşitli liselerinde felsefe öğretmenliği yaptı. 1980 askeri darbesinden sonra görevinden istifa etti. Daha sonra düzeltmenlik, redaktörlük yaptı. 1984-1989 arasında politik göçmen olarak Almanya'da yaşadı. 1975-1991 yılları arasında İlerici Kadınlar Derneği ve Türkiye Birleşik Komünist Partisi'nde yöneticilik yaptı. 1997'den sonra Aydınlık İçin Yurttaş Girişimi'nde ve 17 Ağustos depreminden sonra Deprem İçin Sivil Koordinasyon'da çalıştı. Yeşiller Partisi sözcüsü oldu. 24 Kasım 2012 tarihinde Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi arabulucusu oldu.
HABER
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi kuruldu
26 Kasım 2012
Partilerini önceki gün fesheden Eşitlik ve Demokrasi Partisi (EDP) ile Yeşiller Partisi dün düzenledikleri kuruluş kongresiyle “Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi” adıyla birleşti. Yeni partinin eşsözcüleri 28 yaşındaki Sevil Turan ile Arif Ali Cangı oldu.
Yeşiller ve Sol Gelecek Parti’nin (YSGP) kuruluş kongresi dün Kocatepe Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Kongreye yazılı bir mesaj gönderen Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Helene Flautre, “Sonunda Türkiye’de ulusalcılığı içinde barındırmayan bir sol parti kurulmuş olacak” dedi. Parti tüzüğünde Lezbiyen Gey Biseksüel Transgender (LGBT) kotası yüzde 5 olarak belirlendi. Yeni parti tüzüğüne arabuluculuk mekanizmasını koydu. Türk siyasetinde ilk kez uygulanan “arabuluculuk” sistemi, partide disiplin kurulunu işletmiyor. Eski TBKP üyesi ve eski Yeşiller Partisi eşsözcüsü Yüksel Selek, partinin arabulucusu oldu.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Yüksel Selek Özgeçmişi

Yüksel Selek Hayatı

Sizde Yüksel Selek ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Yüksel Selek biyografisi 18 defa okunmuştur. [2733]