Yahya Demirel Kimdir ?

Yahya Demirel Biyografisi

Yahya Demirel Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Yahya Demirel : Yahya Demirel işadamı
Süleyman Demirel'in Yeğeni
Yahya Kemal Demirel
1950 yılında doğdu. Süleyman Demirel'in erkek kardeşi Hacı Ali Demirel'in oğlu. Adını 1975’te karıştığı hayali ihracat olayıyla duyurdu. Mobilya yerine sunta ihraç etti. Türkiye'yi 'hayali ihracat' kavramıyla tanıştırdı. Cezaevinde yattı ve çıktı. 8 Kasım 2012 tarihinde Ankara'da öldü.HABER
Yahya Demirel toprağa verildi
10 Kasım 2012
Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in yeğeni, 62 yaşında vefat eden Yahya Kemal Demirel'in cenazesi, Atabey ilçesine bağlı İslamköy beldesinde toprağa verildi.
Süleyman Demirel Külliyesi'ndeki Şehriban Hatun Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine Yahya Kemal Demirel'in babası Hacı Ali Demirel, çocukları Hande ve Ali Demirel ile eski milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yahya Demirel'in amcası Şevket Demirel ise sağlık sorunları nedeniyle tören boyunca otomobilinde bekledi.
Törende Yahya Kemal Demirel'in babası Hacı Ali Demirel ile çocukları Hande ve Ali Demirel, taziyeleri kabul etti. Yahya Kemal Demirel'in cenazesi, öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından aile mezarlığında toprağa verildi.
Bu arada, Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in sağlık sorunları nedeniyle cenaze törenine katılamadığı bildirildi.

HABER
Yahya Demirel hayatını kaybetti
8 Kasım 2012
Güven Hastanesi Başhekimi Tevfik Küçükbaş, Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in yeğeni 62 yaşındaki Yahya Demirel'in hayatını kaybettiğini bildirdi.

Küçükbaş, yeğen Yahya Demirel'in, karaciğer yetmezliği nedeniyle hastanelerinde tedavi gördüğünü ve bugün saat 16.15 itibarıyla yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Yahya Demirel Özgeçmişi

Yahya Demirel Hayatı

Sizde Yahya Demirel ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Yahya Demirel biyografisi 82 defa okunmuştur. [6147]