Yarım Kanatlılar Nedir

Yarım Kanatlılar Nedir ? Yarım Kanatlılar Ne demek ?

1-)Böcekler sınıfından, ön kanatları dipten başlayarak yarıdan çoğu sertleşmiş, son bölümleri ve art kanatları zar durumda olan tahtakurusu, bit, su biti, su akrebi, fidan biti, cırcır böceği, kırmız böceği gibi böcekleri içine alan bir alt takım.


2-)(Yun. hemi: yarım; pteryx: kanat) Eklem bacaklı hayvanlardan, gerçek eklem bacaklılar (Euarthropoda) alt dalının, böcekler (Insecta) sınıfının, hortumlu böcekler (Rhynchota) takımından, çoğunlukla yassı vücutlu, ön kanatları dipten başlayarak yandan çoğu sertleşmiş, son tarafları zar halinde, art kanatları da zar biçiminde, nimf ve erginlerinde integümentte genel olarak çok pis kokan bezler bulunan, çoğu karada, bazısı suda yaşayan, kan ve bitki öz suyu emerek beslenen bir alt takım. Süne (Eurygaster integriceps), kımıl (Aelia rostrata), tahtakurusu (Cimex lectularius), su akrebi (Nepa cinerea) iyi bilinen türleridir. Hemiptera.


3-)Eklem bacaklı hayvanlardan, gerçek eklem bacaklılar (Euarthropoda) alt şubesinin, böcekler (Insecta) sınıfının, çoğu karada bazısı suda yaşayan bir takımı.


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Bugs.
Almancası Almanca
Wanzen
Fransızcası Fransızca
Hémiptères
Latincesi Latince
Hemiptera

Sizde içinde Yarım Kanatlılar kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Yarım Kanatlılar kelimesi anlamı 2 defa okunmuştur. [261294] Yarım Kanatlılar kelime anlamı, Yarım Kanatlılar nedir, Yarım Kanatlılar ne demek, Yarım Kanatlılar sözlük anlamı

Paylaş