yemeğiniz kelime anlamı yemeğiniz nedir yemeğiniz ne demek yemeğiniz sözlük anlamı yemeğiniz

Kelime Anlamı Nedir ? Ne Demek ?

ziftlenmek karavana taam lokma aş Batmak, çizmek, kaşındırmak, dalamak KAŞM LEBZ HECA KEŞE' DE'S CAHRE ME'KEL ADF AZF TELEMMÜC SÜFÜL lokma etmek TELEMMÜK TELEMMÜZ SİMAT Harcamak, tüketmek, bitirmek Çağrılıları veya konukları yemekle ağırlama Aşındırmak, kemirmek, oymak, delmek:"Neclâ onun böyle kendinden geçercesine çalıştığını gördükçe üzüntüden tırnaklarını yiyor." H. Taner Isırmak Hoşa gitmeyen kötü bir duruma uğramak, tutulmak:"Kendini topladı ama, fena yerinden gagayı yedi sanırım..." M. Ş. Esendal Hakkı olmayan ve kendisine yasak edilmiş bulunan bir şeyi kabul etmek Ağızda çiğneyerek yutmak:"Adam o kadar çabuk yiyor ki, hizmetçi ekmek yetiştiremiyor." B. Felek Arada birşey yenmez." H. Taner. Çağrılıları veya konukları yemekle ağırlama:"Pek protokolcü olduğu için yemek sessiz geçiyordu." F. R. Atay Yemek yeme, karın doyurma işi:"Yemekten sonra gocuğuna sarar yatırırdı beni." N. Cumalı Yenmek için pişirilip hazırlanmış yiyecek, aş, taam Günün belli saatlerinde yenilen besin:"Yemek ya kahvaltıda ya da yemekte yenir Harcamak, tüketmek, bitirmek:"Mirası sen yedin, zahmeti ben çekiyorum, diye latife ediyordu." M. Ş. Esendal Yasal yoldan cezalandırılmak Yemek yeme, karın doyurma işi Günün belli saatlerinde yenilen besin Ağızda çiğneyerek yutmak Aşındırmak, kemirmek, oymak, delmek Sürekli üzmek, tedirgin etmek Harcanmak, kullanılmak, sarf edilmek Gücünü kırmak, perişan etmek, mahvetmek Birine alacağını vermemek, ödememek Biri için başkasına para harcatmak Uğramak, tutulmak Yiyecek Tat, lezzet Yemek işi Yemek işi:"Herkes yemeye ekmek bulamazken onlar rahat geçiniyorlardı." M. Ş. Esendal

Kelime Dili

yemeğiniz kelimesi Türkçe bir kelimedir.

Örnek Cümleler ve Ek Bilgiler

yemeğiniz kelimesi ile ilgili örnek cümle veya ek bilgi bulunamadı. Sözlüğü geliştirmek için lütfen yemeğiniz kelimesi ile ilgili bildiklerinizi yazınız.

Sizde içinde yemeğiniz kelimesi geçen bir şeyler yazar mısınız ?

Sizde içinde yemeğiniz kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Benzer Kelimeler

diyabet yemeğiniz var mı
Bu sayfa üzerinde yemeğiniz kelime anlamı gösterilmektedir. yemeğiniz nedir ? yemeğiniz ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. yemeğiniz kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.