Çağatay Üstün Kimdir ?

Çağatay Üstün Biyografisi

Çağatay Üstün Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Çağatay Üstün : Çağatay Üstün akademisyen, doktor
İzmir’de doğdu. Tıp doktorudur. Tıp Tarihi ve Etik alanında doktora yaptı. Akademik çalışma alanını içeren editörü, yazarı, bölüm yazarı olduğu kitapları, medikal ve paramedikal dergilerde yayınlanmış makaleleri vardır. Türkiye’de ilklerden olan Ege Üniversitesi Hastanesi Hastane Etik Kurulu’nun (1999) kurucu üyeler kadrosunda rol aldı.
İstanbul Kültür Üniversitesi Etik Kurulu yönergesinin hazırlanması için oluşturulan komisyona seçilerek görev yaptı (2012). Halen Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı başkanı olarak akademik faaliyetlerini sürdürmesinin yanında, İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesinde “Yargı Etiği” dersleri vermektedir (2011 güz döneminden beri). 2016 yılında profesör oldu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Başkanı.

2011 yılında bir tür sosyal sorumluluk projesi olan “Her Şeye Rağmen Etik” isimli çalışma başlattı, Amacı, toplumda bireysel etik farkındalık ve bilinç oluşturmaya yönelik bu aktivasyon kapsamında 2016 yılına kadar davet edildiği 100’ü aşkın yerde konferanslar vererek, televizyon programlarına katıldı. Bu aktivasyon halen devam etmektedir.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Çağatay Üstün Özgeçmişi

Çağatay Üstün Hayatı

Sizde Çağatay Üstün ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Çağatay Üstün biyografisi 83 defa okunmuştur. [6927]