Açılma Nedir ? Ne Demek ?

Açılma Kelime Anlamı Nedir ?

1-)açılım İFRAC inhilal Bir grupta, sıraların jimnastik alıştırmaları için dağınık düzene girmesi. Çatlama Açılmak işi Bir grupta, sıraların jimnastik alıştırmaları için dağınık düzene girmesi Bir film çekiminde karanlıkta başlayıp gittikçe aydınlanarak görüntülerin belirmesine dayanan noktalama Çatlama TATALLUK Sis, karanlık, duman vb. dağılmak, yoğunluğunu yitirmek İşini gereğinden veya götürebileceğinden geniş tutmak Kuruluşlar ilk kez veya yeniden işe başlamak Sırrını, üzüntüsünü, sorunlarını birine söylemek Pencere, kapı, yol vb. geçit vermek belermek inhilal etmek Yüzerken kıyıdan uzaklaşmak Gitmek, uzaklaşmak Pencere, kapı, yol vb. geçit vermek:"Yol açılmış, biriken vasıtalar sel hâlinde akmaya başlamıştı." H. Taner Deniz aracı kıyıdan uzaklaşmak:" Sıkılması, çekinmesi, tutukluğu kalmamak Kendine gelmek, biraz iyileşmek, ferahlamak Renk koyuluğunu yitirmek Açma işi yapılmak veya açma işine konu olmak:"Bu esaslara aykırı eğitim ve öğretim yerleri açılamaz." Anayasa Genişlemek, bollaşmak Delinmek, yırtılmak Ayrıntıya girmek Yüzerken kıyıdan uzaklaşmak:"Ben yüzerken biraz fazla açıldım, kendimi Vardar'ın kuvvetli bir akıntısına kaptırdım." Y. K. Beyatlı Sırrını, üzüntüsünü, sorunlarını birine söylemek:"Hiç kimseye açılmayarak yaşadığım bu altı ay beni bitirdi." P. Safa Gereken güce ulaşmak Sis, karanlık, duman vb. dağılmak, yoğunluğunu yitirmek:"Belki hava açılıyor." R. H. Karay Açma işi yapılmak veya açma işine konu olmak


2-)Çatlama.


3-)Bir film çekiminde karanlıkta başlayıp gittikçe aydınlanarak görüntülerin belirmesine dayanan noktalama.


4-)Bir grupta, sıraların jimnastik alıştırmaları için dağınık düzene girmesi.


5-)Açılmak işi.


6-)Bir grupta, sıraların cimnastik alıştırmaları için dağınık düzene girmesi.


7-)Aynı sonucun televizyonda sağlananı.


8-)Açma


9-)Bir çekimin karanlıkta başlayıp gittikçe aydınlanarak görüntülerin belirmesine dayanan noktalama çeşidi. Kararmanın karşıtı. TV


10-)(ses ve görüntü için)


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


Dil
Anlamı
Almancası Almanca
Aufblende, Aufblendung, Leuchtblendung, Einblendung, Eröffnungsblende.
Almancası Almanca
Weiche Einblendung, Aufblende, Aufblendung
İngilizcesi İngilizce
Deployment.
İngilizcesi İngilizce
Fade-In (shot, light).
İngilizcesi İngilizce
Fade-Up, fading up.
İngilizcesi İngilizce
Opening.
İngilizcesi İngilizce
Fade-In.
İngilizcesi İngilizce
Dehiscence çatlama.
İngilizcesi İngilizce
Commentary.
İngilizcesi İngilizce
Praphrasing.
İngilizcesi İngilizce
Dissection.
İngilizcesi İngilizce
Exposition.
İngilizcesi İngilizce
Elucidation.
İngilizcesi İngilizce
Explaining fully.
İngilizcesi İngilizce
Confiding.
İngilizcesi İngilizce
Development.
İngilizcesi İngilizce
Fading in.

  • Kongrenin sonunda yapılan bildiride, aralarında güçlü ordu ve savunma, yolsuzluklarla mücadele, reform ve dışa Açılma politikasının sürdürülmesi, ekolojik medeniyetin oluşturulması gibi konulara vurdu yapıldı.
  • Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği ( UTİKAD ) Başkanı Turgut Erkeskin, “Bütün dünya Türkiye’nin doğusunda yer alan yeni ve büyük pazarlara Açılma hedefinde.
  • Halka Açılma yolunda yasal süreçleri devam eden TÜMOSAN yüzde 26’lık hissesini halka arz edecek.
  • Bu görüşmeler sayesinde BUGİAD ' ın etkin ve güçlü yapısıyla üyelerinin ileri derecedeki müteşebbisliğine katkı sağlama arzusunda olduklarını ifade eden Er, “Bu gibi görüşmeler, Bursa iş dünyasına farklı coğrafyalara Açılma olanağı sağlıyor.
  • İlk adım olarak da yurtdışına Açılma stratejimizi geliştirdik.
  • Dünya pazarlarına Açılma konusunda kısa zamanda büyük gelişmeler kaydeden Türkiye ofis mobilya sektörü,  gerek yapı sektörünün gelişmesi gerekse mobilya kullanım alanının artması ile hem tüketim hem de üretimde önemli bir hacme ulaştı.
  • Tasarımda sınır tanımayan zihinler Dünya pazarlarına Açılma konusunda kısa zamanda büyük gelişmeler kaydeden Türk ofis mobilyları sektörü, tasarımla ilgili sıkıntıları üniversitelerle iş birliği yaparak ve gençleri teşvik ederek çözüyor.
  • Hem küresel piyasalardaki bilgi birikimimizi burada paylaşmak hem de buradaki dinamizmi ve küresel piyasalara Açılma talebini karşılamak istiyoruz.
  • 2013 yılı bizim için yurtdışına Açılma yılı olacak.
  • BORSADA MANİPÜLATİF İŞLEMLER YAPTI Mütalaada, Galip Öztürk’ün örgüt lideri sıfatıyla İstanbul Menkul Kıymetler Borsası hisse senedi piyasasında, sahibi olduğu Metro Grubu Şirketlerini halka Açılma sürecinde değerini olduğundan fazla göstererek manipülatif işlemler yaptığı ifade edildi.

Sizde içinde Açılma kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Açılma kelimesi anlamı 1 defa okunmuştur. [3031] Açılma kelime anlamı, Açılma nedir, Açılma ne demek, Açılma sözlük anlamı

Kelime Anlamını Paylaş