Abbas Nedir ? Ne Demek ?

Abbas Kelime Anlamı Nedir ?

1-)Resuli Ekrem Aleyhissalatu Vesselamın amcalarındandır ve Mekke'nin fethinde Müslüman olmuştur Arslan, gazanfer Sert, çatık kaşlı kimse Sert, haşin, boyun eğmez Boğazköy kazılarında bulunan bir yazıt Yola çıkacak kimse" anlamındaki Abbas yolcu deyiminde geçer


2-)"Yola çıkacak kimse" anlamındaki Abbas yolcu deyiminde geçen bir söz.


3-)1. sert, çatık kaşlı kimse. 2. arslan (bkz. esed, gazanfer, şiir). - abbas b. abdülmuttalib. rasulullah (s.a.s)'ın amcası, mekke'nin fethinde müslüman olmuştur.


4-)Aslan.


5-)Sert, çatık kaşlı kimse.


6-)Resul-I Ekrem Aleyhissalatu Vesselamın amcalarındandır ve Mekke'nin fethinde Müslüman olmuştur.


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


  • Abbas görüşmede, durmuş halde olan İsrail'le barış sürecinde yaşanan son gelişmeler, İsrail'in Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sürdürdüğü yeni Yahudi yerleşim inşaatları hakkında bilgi verdi.
  • Hamas'ın bu çatışmayla, İsrail'in barış görüşmelerindeki yeni muhatabı olma pozisyonunu güçlendirdiği ve Ortadoğu'da yeni bir siyasi aktör olduğunu kanıtladığı vurgulandı 'Abbas YILLARCA GÖRMEZDEN GELİNDİ'Jedioth Ahronot gazetesinden Şimon Schiffer de, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun 3 yıllık iktidarı boyunca, Mahmud Abbas gibi Filistin'in güçlü liderlerini görmezden geldiğini, bu durumun ise Hamas'a yaradığını iddia etti.

Sizde içinde Abbas kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Abbas kelimesi anlamı 809 defa okunmuştur. [183661] Abbas kelime anlamı, Abbas nedir, Abbas ne demek, Abbas sözlük anlamı

Paylaş