Adaçayı Nedir

Adaçayı Nedir ? Adaçayı Ne demek ?

1-)meryemiye Yurdumuzda yetişen ıtırlı bir bitki ve bu bitkiden yapılan sıcak içecek Ballı babagillerden, yurdumuzda çok yetişen tüylü ve beyazımtırak yaprakları olan ıtırlı bir bitki, dağ çayı (Salvia oflicinalis) Bu bitkiden yapılan sıcak içecek: "Bize iki ada çayı yap." S. F. Abasıyanık dağ çayı dişotu Bu bitkiden yapılan sıcak içecek


2-)Ballıbabagillerden,Yurdumuz-Da çok yetişen tüylü ve beyazımtırak yaprakları olan ıtırlı bir bitki (salvia officinalis).


3-)Yapısında eterli uçucu yağlar, tanenler, triterpenoitler, flavonlar ve östrojenler içeren ve halk arasında kramplar, omurilik rahatsızlıkları, bademcik, boğaz, diş, yutak ve ağız boşluğu enfeksiyonları ve ülserlerinde kullanılan bir bitki.


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Sage, variety of plant from the mint family, clary; sage tea.
Latincesi Latince
Salvia officinalis

  • Adaçayı : Adaçayı kuvvetli bir antioksidandır.
  • Sivilcelere geçit yok Sivilceli Ciltler İçin Tonik Bir tutam biberiye otu, Bir tutam Adaçayı, Saf alkol Bir tutam biberiye otu ve bir tutam Adaçayı kaynamış suya atarak demleyin.

Sizde içinde Adaçayı kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Adaçayı kelimesi anlamı 17 defa okunmuştur. [3248] Adaçayı kelime anlamı, Adaçayı nedir, Adaçayı ne demek, Adaçayı sözlük anlamı

Paylaş