Apollo Nedir ? Ne Demek ?

Apollo Kelime Anlamı Nedir ?

1-)Amerikalıların karma düzenli bir taşıtla Ay'a gitme projesine verilen ad,


2-)Apollon [mit.], gün ve aydınlık tanrısı [mit.]


3-)Apollo


4-)Çok yakışıklı genç adam.


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


  • Armstrong ' un kardeşi Dean Armstrong, BBC 2 televizyonunda yayımlanan " Neil Armstrong - Ay ' daki ilk adam " adlı belgeselde, Neil Armstrong ' un, ' Benim için küçük, insanlık için dev bir adım " sözünü, Apollo astronotları Edvin Buzz Aldrin ve Michael Collins ile Temmuz 1969 ' da Ay ' a gitmeden önce yazdığını belirtti.
  • Neil Armstrong ' la ilgili şok iddia ! Ay ' a ilk ayak basan astronot Neil Armstrong ' un ilk adımı attığında söylediği unutulmaz sözün doğaçlama olmayabileceği iddia edildi Armstrong’un kardeşi Dean Armstrong, BBC 2 televizyonunda yayımlanan " Neil Armstrong - Ay’daki ilk adam " adlı belgeselde, Neil Armstrong’un, " Benim için küçük, insanlık için dev bir adım " sözünü, Apollo astronotları Edvin Buzz Aldrin ve Michael Collins ile Temmuz 1969’da Ay’a gitmeden önce yazdığını belirtti ' NEDEN ÖLENE KADAR BEKLEDİ ? ' Dean Armstrong, Ay’a gitmeden kısa süre önce bir gece ağabeyinin bu sözlerin yazılı olduğu bir kağıt uzattığını ifade etti.
  • Sergide yer alan NASA ' nın Mercury, Gemini, Apollo misyonlarına ait objeler ve Uluslararası Uzay İstasyonu ' na ait Atlantis aracının bire bir özel replikası hem çocukları hem de büyükleri en çok etkileyen parçalar oldu.
  • Yıldız Teknik, Anadolu ve 9 Eylül Üniversitelerinde gerçekleşen ilk “Axe Apollo ile Cem Yılmaz Söyleşileri” öğrencilerden yoğun ilgi gördü.
  • Türkiye’den 1 şanslı gence uzay yolculuğuna çıkma şansı veren Axe Apollo Uzay Yolculuğu kampanyasının diğer sürprizi Cem Yılmaz oldu.
  • 5 şanslı üniversitenin üçü Axe Apollo ve Cem Yılmaz ile buluştu ! Yıldız Teknik Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve 9 Eylül Üniversitesi’nde gerçekleşen etkinlik öğrencilerin yoğun ilgisiyle tamamlandı.
  • Salonların tıka basa dolduğu “Axe Apollo ile Cem Yılmaz Söyleşileri”; Hacettepe Üniversitesi Sıhhiye Kampüsü ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde devam edecek.
  • Yetkililer, çarpışma sayesinde Ay ' a kurdukları Apollo iniş sahasının uzağındaki bir Ay dağını inceleme fırsatı bulacaklarını dile getirdi.
  • com ) - Apollo 11 ' le başlayan Ay ' a insanlı seyahat serüveni Ay ' ı bir nevi çöplüğe çevirdi.
  • aletler Sırt çantaları Battaniyeler Havlular Hijyen kitleri Uzay yiyeceklerinin boş paketleri Apollo 16 astronotu Charles Duke ' un aile fotoğrafı Air Force Akademisi ' nin maskotu şahine ait bir tüy ( çekiç-tüy testinde kullanılmıştı ) Küçük bir alüminyum heykel ( Apollo 15 ' in astronotlarının anısına bırakılmıştı ) Küçük silikon bir disk.

Sizde içinde Apollo kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Apollo kelimesi anlamı 440 defa okunmuştur. [12188] Apollo kelime anlamı, Apollo nedir, Apollo ne demek, Apollo sözlük anlamı

Kelime Anlamını Paylaş