Atm Nedir ? Ne Demek ?

Atm Kelime Anlamı Nedir ?

1-)Atmosphere, atmospheric.


2-)Atm, bankamatik


3-)Frame Relay Servisi’nin daha yüksek hızlara (45 Mbps) çıkmasını sağlayacak ATM teknolojisi üzerinden verilmesini kapsamaktadır.


4-)bkz. Adobe Type Manager


5-)bkz. Asynchronous Transmission Mode


6-)otomatik vezne, bankamatik


7-)Bkz. Automated Teller Machine


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Kelime Türü Nedir ?

Bu kelime Bilgisayar Terimidir.

Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Cash machine, computerized bank machine where customers can make transactions using a magnetic card.
İngilizcesi İngilizce
Atmosphere.

  • Mübarek’e karşı ayaklanmalarda, yağma olaylarını engellemeye çalışan, ünlü Kahire müzesini koruyan göstericilerin yerini, bugün artık Kahire’de eylem yaptıkları yerlerde bankaların Atm cihazlarını kıran, buldukları her şeye saldıran ve arabaları yakan anarşist gruplar var " Beyaz kefenli " eylemcilerden, " siyah maskeli " göstericilere geçişin sebebi ise Mısır başta olmak üzere tüm dünyada merak ediliyor.
  • Ürünün her sektöre özel çözümler sunduğunu belirten Aydoğan, “‘Bir araba nerede’ sorusunun yanı sıra örneğin et taşıyan soğuk zincir aracının deposundaki ısı derecesinin düşmesinden tutun da, bankaların zırhlı araç kapısının sadece Atm ve şubelerde açılmasının da takip edildiğini ve ihlal bilgilerinini ilgili yöneticilere ulaştırılmasına kadar farklı talepleri karşılayabiliyoruz.
  • Kayısıdan Atm Türk Ekonomi Bankası ( TEB ) Malatya’da kayısı şeklinde Atm açtı.
  • DİĞER YÖNTEM BANKA KARTI KOPYACLIĞI Şebekenin, banka müşterilerini dolandırmak için kullandığı başka bir yöntemin de kredi kartı kopyacılığı olduğu öğrenilirken, daha çok şebekenin İzmir grubunun kullandığı bu yöntemle şebeke üyeleri, Atm ikiz kart çıkartıp, kopyaladıkları kartlarla banka müşterileri adına alışveriş yapıyor ya da para çekiyor.
  • BKM’nin bir süredir CUP kartlarının Türkiye’de basılması, Atm ve POS’larda kullanılabilmesi amacıyla Çin ile yürüttüğü çalışmalarda son aşamaya geldiği öğrenildi.
  • Bankalar zorlanmayacak BKM öncülğünde gerçekleştirilmesi planlanan işbirliğinde şimdilik sadece ‘acquiring’ denilen kart kabul hizmeti Atm ve POS’lar üzerinden Türkiye’yi ziyaret eden Çinlilere hizmet verilmesi söz konusu olacak.
  • Logosu, rengi, ismi ve sloganından şube ve Atm tasarımlarına, internet sitesinden, mobilyalarına kadar bankaları yenileyen şirket, dünyada 25 bankayı baştan yarattı.
  • Logosu, rengi, ismi ve sloganından şube ve Atm tasarımlarına, internet sitesinden, mobilyalarına kadar bankaları baştan yaratan ‘i-am’ 2007 yılından bu yana sadece Türkiye’de Garanti Bankası’ndan İş Bankası’na, Finansbank’tan son olarak Odeabank’a kadar 7, dünyada 25 bankayı baştan yarattı.
  • BİR BANKA ŞUBESİ Russo, yeni Dış Hatlar Terminali’ne yatırımların da devam ettiğini, turizm sezonu öncesinde ünlü bir bankanın şube açması ve Atm koyması ile ilgili çalışmaların tamamlandığını belirtti.
  • Özellikle banka önlerinde ve Atm cihazlarında ' yardımcı olabilir miyiz ? ' diyen herkese güvenilmemesi gerektiğinin vurgulandığı açıklamada, dolandırıcılık olaylarına karşı ' Dikkatli olun ' uyarısı yapıldı.

Sizde içinde Atm kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Atm kelimesi anlamı 2 defa okunmuştur. [188663] Atm kelime anlamı, Atm nedir, Atm ne demek, Atm sözlük anlamı

Kelime Anlamını Paylaş