destana kelime anlamı destana nedir destana ne demek destana sözlük anlamı destana

Kelime Anlamı Nedir ? Ne Demek ?

Meşhur Zâloğlu Rüstem'in babasının nâmı Hikâyeler, masallar Hile, tezvir, mekir f. (Dest. C.) Eller epope boy dasitan Tarih öncesi dinsel konu ve kahramanlarla ilgili olağanüstü olayları konu alan şiire verilen adı Belli belirsiz tarih olaylarına ve efsane motiflerine dayanılarak halkın hayal gücüyle meydana gelmiş eser kahramanlık hikâyeleri. Masallar Bir kahramanlık hikâyesini veya bir olayı anlatan, koşma biçiminde, ölçüsü on bir hece olan halk şiiri. Çağdaş Türk edebiyatında biçim ve içerik yönünden, geleneksel destanlardan ayrılık gösteren uzun kahramanlık şiiri Tarih öncesi tanrı, tanrıça, yarı tanrı ve kahramanlarla ilgili olağanüstü olayları konu alan şiir, epope Bir kahramanlık hikâyesini veya bir olayı anlatan, koşma biçiminde, ölçüsü on bir hece olan halk şiiri Çağdaş Türk edebiyatında biçim ve içerik yönünden, geleneksel destanlardan ayrılık gösteren uzun kahramanlık şiiri

Kelime Dili

destana kelimesi Türkçe bir kelimedir.

Örnek Cümleler ve Ek Bilgiler

destana kelimesi ile ilgili örnek cümle veya ek bilgi bulunamadı. Sözlüğü geliştirmek için lütfen destana kelimesi ile ilgili bildiklerinizi yazınız.

Sizde içinde destana kelimesi geçen bir şeyler yazar mısınız ?

Sizde içinde destana kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Bu sayfa üzerinde destana kelime anlamı gösterilmektedir. destana nedir ? destana ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. destana kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.