Dinsizlik Nedir ? Ne Demek ?

Dinsizlik Kelime Anlamı Nedir ?

1-)Dinsiz olma durumu:"Nasıldan, niçinden uzaktır davranışlarım; din de umurumda değil, dinsizlik de." T. Oflazoğlu Dinsiz olma durumu


2-)Dinsiz olma durumu
Örnek:Nasıldan, niçinden uzaktır davranışlarım; din de umurumda değil, dinsizlik de. T. Oflazoğlu


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
İrreligion.
İngilizcesi İngilizce
Atheism.
İngilizcesi İngilizce
İmpiety.

  • Dinsizlik de köktenciliğe dönüşebilir Dünyaca ünlü fizikçi Peter Higgs, en az kendisi kadar ünlü biyolog Richard Dawkins’in dini inançlarla ilgili son çıkışlarına tepki gösterdi.
  • Ne olacak birkaç ay sonra ? Bir başka kente atanacak ve görevine devam edecek ! Bu ülkede bir öğretmen derneği, laikliğin yeniden tanımlanmasını isterken terörün “din kardeşliği”yle çözümlenmesini savunuyor, gençlerin “flört” etmesini Dinsizlik olarak görüyor.
  • Özbudun, Metin Toker ' in " Demokrasimizin İsmet Paşa ' lı Yılları " adlı kitabından şu satırları aktarıyor : " İnönü, - " Terakkiperverlerde olduğu gibi ' İtikadatı diniyeye biz riayetkârız " diye madde var mı ? " Celal Bayar - " Hayır Paşam, laikliğin Dinsizlik olmadığı var " , dedi " Ziyanı yok.

Sizde içinde Dinsizlik kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Dinsizlik kelimesi anlamı 44 defa okunmuştur. [50042] Dinsizlik kelime anlamı, Dinsizlik nedir, Dinsizlik ne demek, Dinsizlik sözlük anlamı

Kelime Anlamını Paylaş