Estetik Ameliyat Nedir

Estetik Ameliyat Nedir ? Estetik Ameliyat Ne demek ?

1-)

Bir zaruret olmadan burnu, göğsü, kalçasi vb. organlarını ameliyatla düzeltmek, ya da şeklının değiştirmek demek olan estetik ameliyat, ya da güzellik ameliyati da. yukarıdaki ayet ve hadislerden ötürü yasaklanan ve lanetlenen davranışlardandır.

Bunlar sadece yasaklanan bir davranış değil, aynı zaman da birer insanlık suçudurlar. Hasta disini çektiremeyen, en zaruri ilaçları satin alamayan, zorunlu ameliyatları için para bulamayan binlerce biçare varken, sözde güzelleşmek, onu da başkalarını tahrik için yapmak ugrunda milyonlar harcayan bu zavallılar gerçekte çirkinlesmektedirler. Isin bir de psikolojik yönü vardır. Bu tür insanlar genellikle şahsiyet yapılan oluşmamis, aşağılık kompleksi yaşayan uydu şahsiyetler, ya da teshir ve görünme hastalığına maruz dengesizlerdir.

Ancak doğuştan gelen, ya da sonradan ortaya çıkan ve insanın nominal görevlerini yapmasına engel olan, ya da toplum içinde bazılarınca ayıplanma konusu olabilecek sakatlıkların tedavisini bu tür güzellik ameliyatlarından ayırmak gerekir. Islam insanın şahsiyetini küçülten davranışları yasaklar, eksikliklerin telafisini ister. Allah Rasulü Efendimiz harpte burnu kesilen bir sahabinin çirkin görünümünü gidermek için altından burun yaptırmasına müsaade etmiştir. (Ebu Davud, hatem 7; Tirmizi, libas 31; Nesai, zinet 41.) Çıkan dişlerin yerine protez kullanmak ve dolgu yaptırmak, caizdir. (Merginani, Hidaye IV/83; Kasani, Bedayi V/132; Zuhayli, el-Fikhul-Islami NI/544.) Doğuştan var olan bir fazlalık parmağın alınmasına izin verilmiştir. (Kurtubi V/393.)


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Kelime Türü Nedir ?

Bu kelime Dini bir Terimidir.

  • Rosser, Malala'nın hastanedeki ilk gecesini rahat geçirdiğini, Estetik Ameliyat konusunun görüşüldüğünü ifade ederek,"Şimdiye kadar kaydettiği ilerlemeden mutluyuz"dedi.
  • Kedigillerden geldiğine inandığı için düzenilerce Estetik Ameliyat geçiren, vücudunu dövme ve piercinglerle kaplayan, dişlerini törpületerek kendini kediye benzeten Dennis Avner'ın Nevada'daki evinde 5 Kasım'da ölü bulunduğı öğrenildi.

Sizde içinde Estetik Ameliyat kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Estetik Ameliyat kelimesi anlamı 16 defa okunmuştur. [243721] Estetik Ameliyat kelime anlamı, Estetik Ameliyat nedir, Estetik Ameliyat ne demek, Estetik Ameliyat sözlük anlamı

Paylaş