Gelincik Nedir

Gelincik Nedir ? Gelincik Ne demek ?

1-)numan gün gülü ars lale mak Sansargillerden, ince uzun yapılı, sivri çeneli, küçük bir hayvan Yazın kırlarda, özellikle ekin tarlalarında yetişen, kırmızı ve otsu bitki Papaver rhoeas olarak tanımlanan, yazın kırlarda, özellikle ekin tarlalarında yetişen, kırmızı ve otsu bir bitki Mezgitgillerden, yılan balığına benzer, eti sevilen bir balık Yılancık, arpacık, çıban vb. verilen ad Mezgitgillerden, yılan balığına benzer, eti sevilen bir balık (Mustela tricirrata) Sansargillerden, ince uzun yapılı, sivri çeneli, küçük bir hayvan (Mustela nivalis) Sansargillerden, ince uzun yapılı, sivri çeneli, küçük bir hayvan, gelinkadın (Mustela nivalis) Arpacık, yılancık, çıban gibi yaralara verilen ad Mayısağustos ayları arasında, kırmızı renkli çiçekler açan, 2030 cm boyunda bir veya bazen çok senelik otsu ve beyaz sütlü bir bitki Kır çiçeği Yazın kırlarda, özellikle ekin tarlalarında yetişen, kırmızı ve otsu bitki, gün gülü (Papaver rhoeas)


2-)Yazın kırlarda, özellikle ekin tarlalarında yetişen, kırmızı ve otsu bitki, gün gülü (Papaver rhoeas).


3-)Sansargillerden, ince uzun yapılı, sivri çeneli, küçük bir hayvan (Mustela nivalis).


4-)Mezgitgillerden, yılan balığına benzer, eti sevilen bir balık (Mustela tricirrata).


5-)Yılancık, arpacık, çıban vb.


6-)Etçiller (Carnivora) takımının, sansargiller (Mustelidae) familyasından, 15 cm kadar uzunlukta, kırmızı, esmer renkte, kan emen ve yumurta yiyen, Avrupa ve Kuzey Asya'da yaşayan bir memeli türü.


7-)Yazın kırlarda yetişen kırmızı ve büyük çiçekli bitki.


8-)1. yazın kırlarda yetişen kırmızı ve büyük çiçekli bitki. 2. sansargillerden ince yapılı, sivri çeneli, küçük bir hayvan. 3. mezgitgillerden, yılan balığına benzer eti sevilen bir balık.


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Corn poppy.
İngilizcesi İngilizce
Corn rose.
İngilizcesi İngilizce
Poppy.
İngilizcesi İngilizce
Weasel.
Fransızcası Fransızca
Belette commune
Latincesi Latince
Mustela nivalis

  • GELİNCİĞİ KİM SEVMEZ ,KARA GÖZLÜ Gelincik...
  • HAYATIMDA İLK DEFA BİR Gelincik GÖRDÜM.
  • Yol boyu, öbek öbek değil, tek tük Gelincik gördüm bu yıl.
  • Adayın değerini sıfır derecesine düşüren anahtar kimdedir şimdi ? Ad ay, ne kadar da matematik durmaktadır değil mi ? Bak, bir salyangoz geçmektedir Gelincik çiçekleriyle donanmış tarlaların arasından.

Sizde içinde Gelincik kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Gelincik kelimesi anlamı 462 defa okunmuştur. [67422] Gelincik kelime anlamı, Gelincik nedir, Gelincik ne demek, Gelincik sözlük anlamı

Paylaş