gururun kelime anlamı gururun nedir gururun ne demek gururun sözlük anlamı gururun

Kelime Anlamı Nedir ? Ne Demek ?

Kıymetsiz şeylere güvenip mağrur olmak.Evet, gurur ile insan maddi ve mânevi kemalât ve mehâsinden mahrum kalır. Eğer gurur saikasıyla başkaların kemalâtına tenezzül etmeyip, kendi kemâlâtını kâfi ve yüksek görürse, o insan nâkıstır. Böyle insanlar, malumat ve keşfiyatlarını daha yüksek görmekle, eslâfı izamın irşâdat ve keşfiyatlarından mahrum kalırlar. Ve evhama mâruz kalarak bütün bütün çizgiden çıkarlar. Halbuki eslâfı izâmın kırk günde yaptıkları bir keşfiyatı, bunlar kı, Kibir. Boş yere güvenmek, azamet, Övünme, Kendini beğenme, büyüklenme, kibir, Onur. Övünme, Kendini beğenme, büyüklenme, kibir:"Aynı gururu, aynı gülünç itimadı aşkta da gösterirler." H. C. Yalçın, Kurum, çalım,

Kelime Dili

gururun kelimesi Türkçe bir kelimedir.

Örnek Cümleler ve Ek Bilgiler

gururun kelimesi ile ilgili örnek cümle veya ek bilgi bulunamadı. Sözlüğü geliştirmek için lütfen gururun kelimesi ile ilgili bildiklerinizi yazınız.

Sizde içinde gururun kelimesi geçen bir şeyler yazar mısınız ?

Sizde içinde gururun kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Benzer Kelimeler

gururunu okşamak
Bu sayfa üzerinde gururun kelime anlamı gösterilmektedir. gururun nedir ? gururun ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. gururun kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.