Kamil Koç Kimdir ?

Kamil Koç Biyografisi

Kamil Koç Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Kamil Koç : Kamil Koç işadamı
1901 yılında Bilecik'in Pazarcık ilçesinde doğdu. İnönü ve Sakarya Meydan Muharebeleri yıllarında babasını kaybetti. Rüştiye ikinci sınıfı terk edip çalışma hayatına atıldı. Askere gidinceye kadar kardeşleriyle birlikte çiftçilik yaptı. 1922 -1924 yılları arasında askerlik görevini, Bilecik Kumandanlığı santralinde yaptı.
1926 yılında bir Fiat araba alarak, Bursa - Bilecik/ Karaköy arasında şehirlerarası yolcu taşımacılığı işine başladı. Değişik dönemlerdeki cazip işlere yöneldi. İş değişikliğine itibar etmedi. 1943-1951 yılları arasında Ereğli Kömür İşletmeleri'ne Zonguldak ve Devrek dolaylarından maden direği, İzmit Kağıt Fabrikası’na da Bartın'dan tomruk sevkıyatı yaptı. Bir ara sabun ve tütün alım satımıyla ilgilendiyse de, öncüsü olduğu şehirlerarası yolcu taşımacılığını daha da geliştirmeyi sürdürdü. 1975 yılında vefat etti.
HABER
Kâmil Koç satılıyor
Hürriyet 6 Haziran 2013
1926 yılında kurulan Kâmil Koç satılıyor. Şirket sahipleri satış görüşmelerini yatırım fonu Actera Holding ile yürütüyor. Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Sema Gülez, “satış görüşmelerinde önemli bir aşamayı kat ettik” dedi.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Kamil Koç Özgeçmişi

Kamil Koç Hayatı

Sizde Kamil Koç ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Kamil Koç biyografisi 964 defa okunmuştur. [4958]