Karga Nedir

Karga Nedir ? Karga Ne demek ?

1-)cula LEFH gurap tülgü zağ KERAKER Zoolojide, Corvus olarak tanımlanan kanatları geniş, tüyleri kara renkte, tarla ve bahçelere çok zarar veren kuş Bir şeyin asıl durumunu yitirerek baş aşağı olması Yelkenleri toplama Bir şeyin asıl durumunu yitirerek, baş aşağı olması Siyah tüylü, geniş kanatlı, gezici ve ötücü kuş Kargagillerden, kanatları geniş, tüyleri kara renkte, tarla ve bahçelere çok zarar veren kuş (Corvus)


2-)Kargagillerden, kanatları geniş, tüyleri kara renkte, tarla ve bahçelere çok zarar veren kuş (Corvus).


3-)Bir şeyin asıl durumunu yitirerek baş aşağı olması.


4-)Yelkenleri toplama.


5-)Dünyanın yaratılışını ve insanların oluşumunu konu edinen ilkel efsanelerde önemli rol oynadığına inanılan; masallarda, halk inanmalarında gelecekten haber verici olarak nitelenen; ötüşünden, uçuşundan, bir yere konuşundan kötülük ya da iyilik getireceği çıkarılan kuş.


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Corvine.
İngilizcesi İngilizce
Crow.
İngilizcesi İngilizce
Rook.
Fransızcası Fransızca
Corbeau

  • 1975'te Almanya tarafından verildiği söylenen ambulans demeye bin şahit bir araç var ve o araca Özal'ı Karga tulumba götürüyorlar.
  • ÖĞRENCİLER BÖYLE GÖZALTINA ALINDI Bakan Günay, korumalar eşliğinde salona alınırken, yumurtalı protestoyu gerçekleştiren üniversite öğrencileri polis tarafından Karga tulumba gözaltına alındı.

Sizde içinde Karga kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Karga kelimesi anlamı 385 defa okunmuştur. [94722] Karga kelime anlamı, Karga nedir, Karga ne demek, Karga sözlük anlamı

Paylaş