Korunma Nedir ? Ne Demek ?

Korunma Kelime Anlamı Nedir ?

1-)Korunmak işi:"En iyi korunma çaresi yeşil dal altlarına sinmeğe kaldı!" H. Taner, Korunmak işi, Koruma işine konu olmak, Kendini korumak, sığınmak, sakınmak,


2-)Korunmak işi
Örnek:En iyi korunma çaresi yeşil dal altlarına sinmeye kaldı! H. Taner


3-)Bk. sakınma


4-)Hastalığın yayılmasını, sağlamların hastalanmasını, iyileşenlerin tekrar hastalanmasını önleyecek önlemleri almak, profilaksi.


5-)Hastalıklara karşı ilaç veya hijyenik yollarla korunma faliyetleri.


6-)Hastalığın meydana gelmemesi için uygulanan koruyucu tedbirlerin bütünü, profilaksi.


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Defence.
İngilizcesi İngilizce
Protection.
İngilizcesi İngilizce
Preservation.
İngilizcesi İngilizce
Prevention.
İngilizcesi İngilizce
Prophylaxis.
İngilizcesi İngilizce
Rampart.
İngilizcesi İngilizce
Safekeeping.
İngilizcesi İngilizce
Safeguard.
İngilizcesi İngilizce
Shelter.
İngilizcesi İngilizce
Being protected.
İngilizcesi İngilizce
Being safeguarded.
İngilizcesi İngilizce
Conservation.
İngilizcesi İngilizce
Defence defense.

  • Caberi’nin daha güvenli olabileceği Körfez yerine neden Korunma imkanı olmayan Gazze’ye gittiği ya da gitmek zorunda kaldığı ise önümüzdeki günlerin önemli sorulardan birisi olacak.
  • Kirli havanın yarından itibaren dağılmaya başlayacağı tahmin edilirken, halkın Korunma için maske kullandığı gözleniyor.
  • Fransa ' da 1999 yılından beri Medeni Kanun tarafından tanınan Birlikte Yaşama Anlaşması anlamına gelen PACS, ( Evlilik dışı birlikteliklerin hukuken kayıt altına almasına imkan tanıyan sözleşme ) ile, bazı hukuki haklar ve mülkiyet hakkı Korunma altına alınıyor.
  • Tüm grip türlerinin belirtileri gibi gripten Korunma ve iyileşme metotlarının da aynı olduğuna dikkati çeken uzmanlar, vatandaşları temizliğe önem verilmesi ve ellerin sık sık yıkanması konusunda uyardı.
  • Pamuk ipliği ithalatında koruma kalkıyor Pamuk ipliği ithalatında Korunma önlemi 31 Aralık 2012 tarihinde kaldırılacak.
  • Bakanlar Kurulu ' nun " Pamuk İpliği İthalatında Korunma Önlemi Uygulanmasına İlişkin Kararın Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Karar " Resmi Gazete ' nin bugünkü sayısında yayımlandı.
  • 2012 tarihli ve 2012/2721 sayılı kararı ile yürürlüğe konulan " Pamuk İpliği İthalatında Korunma Önlemi Uygulanmasına İlişkin Karar " , 31.
  • Heyet, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkililerinden Türkiye ' de hayvan sağlığı ve hayvan hastalıkları ile mücadele ve Korunma yöntemleri hakkında bilgi aldı.
  • Önemli bir Korunma bandıdır diye düşünüyoruz.
  • ” Önlem alınmazsa sigorta yapılmıyor Axa Sigorta CEO’su Cemal Ererdi, hangi sektörde olursa olsun eğer asgari Korunma önlemleri uygulanmıyorsa sigorta yapılmadığını belirterek, şunları söyledi : “Sigorta şirketi asgari önlem listesini veriyor.

Sizde içinde Korunma kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Korunma kelimesi anlamı 3 defa okunmuştur. [223241] Korunma kelime anlamı, Korunma nedir, Korunma ne demek, Korunma sözlük anlamı

Kelime Anlamını Paylaş