Motivasyon Nedir ? Ne Demek ?

Motivasyon Kelime Anlamı Nedir ?

1-)Yönlendirme, Şekillendirme, Bir Hususa Etki Eden Şeylerin Bütünü.


2-)Güdülenme.


3-)Güdüleme


4-)Bir hayvanda bir amaca yönelik bir davranışı kontrol eden iç faktörler.


5-)Harekete getirme, harekete sevk etme.


6-)İtici kuvvet, harekete yöneltici içsel güç.


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Kelime Türü Nedir ?

Bu kelime Hukuk Terimidir

Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Motivation.
İngilizcesi İngilizce
Motivation güdülenme.
Latincesi Latince
Mover: hareket etmek

  • Nasıl bir Motivasyon sizi Türkiye ' ye geri getirir ? Şu anda onu bile düşünmüyorum.
  • Türkiye ekonomisinin performansının, kuruluşlar için büyük bir güven ve Motivasyon kaynağı olduğuna değinen Karamercan “Geçtiğimiz yıl yaptığımız atılımları, önümüzdeki dönemde daha da ileri taşımayı, yapı ürünleri, tüketim ürünleri ve sağlık gruplarımızın yanı sıra, nükleer tıp ürünleri, yenilenebilir enerji ve metalik madenler alanında da önemli adımlar atmayı hedefliyoruz.
  • Diyarbakır Organize Sanayi ve İş Adamları Derneği ( DOSİAD ) Başkanı Aziz Özkılıç, hükümetin başlattığı çözüm sürecinin tüm bölge halkını çok mutlu kıldığını belirterek “Süreç çok büyük moral ve Motivasyon getirdi” dedi.
  • Yoğun olarak şirket toplantıları, ürün lansmanları, Motivasyon etkinlikleri yapıyoruz ve hemen hemen boş geçen bir gün hiç yok " dedi.
  • Motivasyon yemeği kabusa döndü Allan McGregor golü Nusr-et ' de yedi Beşiktaşlı futbolcular yarın oynanacak olan Trabzon maçı öncesi Etiler Nusr-et ' de Motivasyon yemeğinde bir araya geldi.
  • Ne yaptınız da böyle oldu ? Belli bir Motivasyon yönteminiz var mı ? Motivasyondan ziyade başarıyla ilgili.
  • Bu satış rakamına beş ayda ulaşması Samsung için yeni bir rekor anlamına geliyor, bu durum bizim için büyük bir gurur ve müşterilerimize sevdikleri telefonları sunmaya bundan sonra da devam etme konusunda bir Motivasyon kaynağı,” diyerek şunu ekledi : “Samsung Mobile adına, dünyanın değişik yerlerinden GALAXY S III’ü tercih eden milyonlarca müşteriye teşekkürlerimi sunuyorum.
  • Eğitim eksik, psikolojik eğitim eksik, özel antrenman eksik, Motivasyon eksik, maddi destek eksik… O yüzden çıktı mı bir olimpiyat şampiyonu, onu sev, ona sarıl, onu bırakma, yüceltmeye çalış.
  • Avrupa ' da yüksek Motivasyon oldu.
  • Yarışmacının kendince yarışan çiftini motive etmek amacıyla bu tür bir girişime başvurduğu gerekçesi bu Motivasyon araçlarının veya söylemlerinin bir sınırının veya ölçüsünün olamayacağı anlamına gelmemelidir "   503 BİN TL CEZA VERİLDİ   Yayın sırasında " Toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olamaz " hükmünün ihlal edildiğine karar veren Üst Kurul, kanala 502 bin 979 TL ceza verdi.

Sizde içinde Motivasyon kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Motivasyon kelimesi anlamı 305 defa okunmuştur. [118476] Motivasyon kelime anlamı, Motivasyon nedir, Motivasyon ne demek, Motivasyon sözlük anlamı

Kelime Anlamını Paylaş