Nazaran Nedir ? Ne Demek ?

Nazaran Kelime Anlamı Nedir ?

1-)Nisbetle, Kiyâsen, Bakarak.


2-)Göre, oranla, kıyasla
Örnek:Buna nazaran şimdi vereceğim malumat ve izahatı anlamak daha kolay olacaktır. Atatürk


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Kelime Türü Nedir ?

Bu kelime Hukuk Terimidir

Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Respect to.
İngilizcesi İngilizce
Compared to.
İngilizcesi İngilizce
İn comparison to.
İngilizcesi İngilizce
According to.
İngilizcesi İngilizce
İn sb's opinion.
İngilizcesi İngilizce
As per.
İngilizcesi İngilizce
Considering.
İngilizcesi İngilizce
İn consideration.
İngilizcesi İngilizce
With regard to.

  • Madrid’in ünlü Mayor Meydanı’nda kurulan hediyelik eşya tezgahları ise, geçmiş yıllara Nazaran daha durgun görünüyor.
  • İspanya ' daki indirimlere ilgi yok Ekonomik krizle mücadele eden İspanya ' da başlayan kış sezonu indirimine ilgi geçtiğimiz sezonlara Nazaran düştü Krizin başladığı 2007 yılına oranla bu yılki indirim sezonunda İspanyolların yüzde 33 daha az harcama yapmaları bekleniyor.
  • Yüzde 20 ila yüzde 70 arasında değişen indirimlere rağbet, geçen yıllara Nazaran bu yıl çok daha az gözükürken, indirimin başladığı ilk günlerde geçmişte olduğu gibi mağazaların önünde uzun kuyruklar olmadı.
  • Belçika’da ortalama bir paket sigara 5 Euro civarında seyrederken, Belçika’daki sigara fiyatları birçok Avrupa ülkesine Nazaran daha pahalı iken komşu ülkelere kıyasla daha düşük seviyelerde bulunuyor.
  • Bu rakamın geçtiğimiz yıla Nazaran yüzde 1,3 oranında arttığına dikkat çeken VDM Başkanı Başkanı Stefan Seip, geçtiğimiz yıl havaların sıcak geçmemesine rağmen su tüketimin arttığını, bunun da sevindirici bir gelişme olduğunu belirtti.
  • Mülteci ve Devletsizler Komiserliği ' nin ( CGVS ) yıllık raporuna göre geçtiğimiz yıl Belçika ' ya yapılan iltica başvurusunda bir önceki yıla Nazaran yüzde 15,8 ' lik bir düşüş kaydedildi.
  • 2009 ' a Nazaran çok farklı bir konuşma yaptı.
  • Pessato, seçimin belirleyici unsurlarının, senato seçiminde doğrudan etkisi olan bölgelerden nüfus açısından diğerlerine Nazaran daha yoğun olan Lombardiya ve Sicilya bölgelerinin olacağını ifade ederek, " Onlar karar verecek.
  • Karla gelen tazminat korkusu ! ABD’de kar yağışı ile ilgili sorumlulukların Türkiye ve diğer ülkelere Nazaran daha ağır olduğu gözleniyor.
  • Yeni Zelanda Doğa Koruma Dairesi ' nden köpek balığı uzmanı Clinton Duffy Yeni Zelanda ' da Avustralya ' ya Nazaran çok daha az köpek balığı saldırısı olduğunu hatırlattı.

Sizde içinde Nazaran kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Nazaran kelimesi anlamı 102 defa okunmuştur. [122737] Nazaran kelime anlamı, Nazaran nedir, Nazaran ne demek, Nazaran sözlük anlamı

Kelime Anlamını Paylaş