Referans Nedir ? Ne Demek ?

Referans Kelime Anlamı Nedir ?

1-)Yansıma.


2-)Kaynak, Tavsiye Ve Tezkiye Edenin Verdiği Mektup, Eser Için Ise Faydalanilan Kaynaklar Kastedilir. Islâm Muhakeme Hukukunda Şahitlerin Dürüst Kimseler Olmasi Konusunda Iki Şahid Aranir Ki, Buna Tezkiye-I Şühûd (Taniklarin Dürüst Kişi Oluşlarini Onaylama) Denilir. Bu Işte Şimdilerde Referans Verme Işine Benzemektedir. Kişiye Verilen Mektuba Referans Mektubu Denilir. Iş Hukukunda Çalişma Belgesi De Bunun Karşiliği Olmaktadir.


3-)Bir kimsenin yararlığını, yeteneğini gösteren belge.


4-)Başvurulması gereken kaynak.


5-)Tavsiye.


6-)Bk. bonservis


7-)Kaynak


8-)Bk. yararlık belgesi


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Kelime Türü Nedir ?

Bu kelime Hukuk Terimidir

Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Reference.
İngilizcesi İngilizce
Letter of recommendation.
İngilizcesi İngilizce
Letter of introduction.
İngilizcesi İngilizce
Credentials.
İngilizcesi İngilizce
Trade card.

 • En iyi Referans insanın kendisidir
 • Referans anlamı ne
 • Okulda karşıma "Fatih Sultan Mehmet'in Referansları nedir ?" sorusu çıktı
 • Referanslarınız kimler olmali
 • Türkiye ' nin geçirdiği sürece değinen Derviş, ülkede “kendini Kemalizm ' e Referans vererek meşrulaştırmaya çalışmış askeri darbeler” yaşandığını ama “Türk ordusunun hiçbir zaman tam askeri diktatörlük kurmaya çalışmadığını” ifade etti.
 • İsrail, Gazze’ye düzenlediği saldırılara verdiği isimlerde özellikle dini terim ve kavramları Referans alarak vurgu yapıyor.
 • Bunun anlamı ise şu ana kadar tüm anlaşmaların Referans olarak aldığı 1967 sınırlarının genişlemesi ve Batı Şeria’nın bir kısmının İsrail’e katılması.
 • Her bir Tır Karnesi farklı bir Referans numarasına sahipken, ihtiva ettiği sayfa sayısına göre 4, 6, 14 ve 20 yaprak olmak üzere çeşitlere ayrılıyor.
 • Bu değer Referans bir binanınkiyle kıyaslanarak, bina A-G arasında bir enerji sınıfına yerleştiriliyor ' Binanızın enerji verimliliğini kendiniz hesaplayın Bakanlık ile British Council ortaklığında, İngiltere Büyükelçiliği ' Refah Fonu ' desteğiyle geliştirilen programla, vatandaşların resmi belge öncesinde binasını kendisinin test etmesi mümkün.
 • Ancak, herhangi bir vade kapatma işlemine konu olmaksızın, şirketin, sözleşmede tanımlı kesintilerle bağlantılı olarak veya hedeflenen emeklilik birikimine ulaşılabilmesi bakımından emeklilik planı kapsamında öngördüğü katkı payları için Referans katkı payı tutarı belirlemesi mümkündür.
 • Beklentilerde sözü edilen ortalama Referans fiyat, alıcı piyasalardan herhangi birine ait olan fiyat değil.
 • Sektör temsilcileri, Referans fiyatın ancak enerji borsasında oluşabileceğini, elektrik üreticilerinin borsa sayesinde uzun vadeli olarak fiyatları öngörebileceğini, fiyatların bu sayede ucuzlayabileceğini dahi söylüyor.
 • Biz bağımsız gözle şirketlere bu hizmeti veriyoruz " diyerek özetledi ' ŞİRKETLERİN FARLARINI YAKIYORUZ ' 70 kişilik ekiple, reel sektörün mali analiz departmanı gibi çalıştıklarını belirten Seval bilgiyi nasıl topladıkları konusunda ise, " Bu veri tabanının  temeli, firmanın kendisinden alınan ve ticaret sicil gazetelerinde yer alan bilgilerle, basın organlarında bu firma hakkında çıkan haberler ve belirli Referans kaynaklarımızdan elde ettiğimiz informasyona dayanıyor.
 • 184 beygir gücündeki motor tutumluluk konusunda da Referans alınacak kadar iyi değerler sunuyor.

Sizde içinde Referans kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Referans kelimesi anlamı 1005 defa okunmuştur. [138327] Referans kelime anlamı, Referans nedir, Referans ne demek, Referans sözlük anlamı

Kelime Anlamını Paylaş