unuturdum kelime anlamı unuturdum nedir unuturdum ne demek unuturdum sözlük anlamı unuturdum

Kelime Anlamı Nedir ? Ne Demek ?

FESH Aklında kalmamak, hatırlamamak:"Kaç kere aynı palavralarla kendimi avutmuş, öfkemi geçirmiş, sonradan hepsini unutmuştum." R. H. Karay bırakmak çıkmak İFHA' Hatırdan, gönülden çıkarmak Bir şeyi yapamaz duruma gelmek Bir şeyi yapamaz duruma gelmek:"Onu da bilirdim eskiden memlekette iken amma sonradan unuttum." O. C. Kaygılı Bir şeyi dalgınlıkla bir yerde bırakmak Bağışlamak Gereken önemi vermemek, üstünde durmamak:"İçinde kabaran sevinçten vücudunun berelerini unutarak uyudu." H. E. Adıvar Aklında kalmamak, hatırlamamak Hatırdan, gönülden çıkarmak:"İyiliğini de ölünceye kadar unutmam." M. Ş. Esendal Gereken önemi vermemek, üstünde durmamak nisyan VEHL Unutmak durumu

Kelime Dili

unuturdum kelimesi Türkçe bir kelimedir.

Örnek Cümleler ve Ek Bilgiler

unuturdum kelimesi ile ilgili örnek cümle veya ek bilgi bulunamadı. Sözlüğü geliştirmek için lütfen unuturdum kelimesi ile ilgili bildiklerinizi yazınız.

Sizde içinde unuturdum kelimesi geçen bir şeyler yazar mısınız ?

Sizde içinde unuturdum kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Bu sayfa üzerinde unuturdum kelime anlamı gösterilmektedir. unuturdum nedir ? unuturdum ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. unuturdum kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.