Atilla Atalay Kimdir ?

Atilla Atalay Biyografisi

Atilla Atalay Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Atilla Atalay : Atilla Atalay (1963) 1963 senesi yazında bir bebek dünyaya geldi.. Kafasını okumaya takmış, lisede "teyyareciye" verilmesine rağmen dışarıdan mektep bitirip öğretmen olmuş ve hatta bu yüzden oğlunu memlekette büyütmüş Havva ile Çamurdan da olsa razı olunan bir füzeci, Mehmet Atalay'ın oğlu, Atilla Atalay... 15 yaşında ilk yazılarını Gırgır dergisine yollayıp, basılmasını da sağlayan ve sonra bir gün çağrılıp dergide işe başlayan Ati Bey...
Son üç-dört senedir yazdığı seri öykülerle Sıdıka'nın yaratıcısı... Sıdıka'dan önce ciks ekolü yaratan Eray.. ve sonra süren kişiler...Kendini yaşlanmış hisseden ama herkesin genç kuşak yazarlar arasına aldığı bir yazar... Gördüklerini, yaşadıklarını anlatırken, herkesin dinleyeceği bir şarkı söylermiş gibi yazan bir yazar.
90 kuşağı olarak adlandırılan popülarite meraklısı bir kuşak döneminde, gerçekten karakterli olarak oturmuş bir mizah anlayışında, yeni bir mizah yapısı, espri anlayışı oluşturan yazarlardan birisi... Kelime oyunlarından güncel atıflara uzanan bir espri yapısı ile belirgin ve taşlayıcı bir üslup. Her an gözümüzün önünde olanlar için birazcık gülme şansımız... "Haftanın lakırdılukurdusu" adlı köşesini 1989'da Hıbır dergisinde açtıktan sonra bugün H.B.R. maymun olarak devam eden dergide yerini hiç terketmeyenlerden... Dergi, gazetelerde yayınlanan yazılarından derlenen ve yayınlan- mamış öyküleri ile ciltlenen 8 tane kitaba sahip.
·Usulcacık
·Uyuyamadığım
·Düş Kovalayan
·Ebekulak
·Civciv Kutusu
·Sıdıka
·Menekşe İstasyonu
·Yalnızlık Aletleri

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Atilla Atalay Özgeçmişi

Atilla Atalay Hayatı

Sizde Atilla Atalay ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Atilla Atalay biyografisi 145 defa okunmuştur. [1756]