Binnaz Toprak Kimdir ?

Binnaz Toprak Biyografisi

Binnaz Toprak Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Binnaz Toprak : Binnaz Toprak akademisyen
1942 yılında Sivas'ta doğdu. Hunter College of the City University of New York'tan lisans, New York City Üniversitesi'nde "Türkiye'de İslam ve Siyasi Gelişmeler" konulu doktora yaptı. 1976-2008 arasında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Koç Üniversitesi ve Minnesota Üniversitesi'nde ders verdi. Eylül 2008 tarihinden sonra Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü bölüm başkanlığı görevi yürüttü. Emekli oldu.
Türkiye'de laiklik ve Siyasal İslam konusunda araştırmaları var. Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) tarafından yayınladığı araştırmaları gündem oluşturdu. 2008'de yaptığı "Türkiye'de Farklı Olmak, Din ve Muhafazakârlık Ekseninde Ötekileştirilenler" büyük tartışmalara yol açtı. CHP PM’ne girdi.
ESERLERİ:
Ali Çarkoğlu ile birlikte yayınladıkları Türkiye'de Din, Toplum ve Siyaset (TESEV, 2000), Değişen Türkiye'de Din, Toplum ve Siyaset (TESEV, 2006), Ersin Kalaycıoğlu ile birlikte yayımladıkları İş Yaşamı, Üst Yönetim ve Siyasette Kadın (TESEV, 2004) başlıklı kitapları var.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Binnaz Toprak Özgeçmişi

Binnaz Toprak Hayatı

Sizde Binnaz Toprak ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Binnaz Toprak biyografisi 329 defa okunmuştur. [5708]