Burhanettin Kocamaz Kimdir ?

Burhanettin Kocamaz Biyografisi

Burhanettin Kocamaz Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Burhanettin Kocamaz : Burhanettin Kocamaz Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı
Tarsus Eski Belediye Başkanı
Çukurova Belediyeler Birliği Başkanı
27 Ocak 1955 tarihinde Tarsus'ta doğdu. 1977 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden mezun oldu. 27 Mart 1994 tarihinde Tarsus Belediye Başkanı seçildi. 20 yıl Tarsus Belediye Başkanlığı yaptı. 30 Mart 2014 tarihinde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Çukurova Belediyeler Birliği başkanı oldu. Tarsus Belediyespor Başkanlığı yaptı. Hatice Yılmaz ile evli ve 3 çocuk babası.HAKKINDA YAZILANLAR
Burhanettin Kocamaz
1994’te değişti Tarsus'un kaderi. Bir Tarsus çocuğunu göreve getirdi Tarsuslular. O da aldı Tarsus'u eline ve başka bir Tarsus yarattı. 10 Yılda, Cumhuriyetimizin ilk 10 yılını anımsatan gelişmeler oldu Tarsus'ta.
Güzel tesislerle donattı bu din,tarih ve kültür beşiği kenti. Tarsus "bayraklar ve anıtlar kenti" olarak bilinmeye başladı. Tarsus şimdi örnek bir kent artık. Tüm alt yapısı tamamlanmış, bir örnek benzerlerine.
Çağdaş, modern şehirciliğin gereklerine uygun alt yapısı, kanalizasyonu, yağmur suyu drenajı, içme suyu arıtma tesisleri , atıksu tesisleri, otogarı, örnek parkları, meydan düzenlemeleri, bulvarları ile kıskanılan bir kent artık Tarsus. Herkes yoruldu, o yorulmadı. Herkes durdu o durmadı. Duyduk ki yeni hedefleri varmış.
Alt yapıyı bitirmiş şimdi artık üst yapıya yönelecekmiş.
Kentleşmeyi hallettik, şimdi işsizlik ve ekonomik gelişmeyi hedef almış.
Teknik Eğitim Fakültesini, Üniversite'ye dönüştürecekmiş. Berdan düzenlemesi ve Islah projesi yoldaymış. "Turizm Bölgesi" ve "Fuarcılık Projesi" hedeflerin içinde. Tarihi Tarsus evleri'de restore edilip Turizm'e açılacak. Biz yorulduk, otur biraz dinlen Başkan dedikçe o koşuyor. Tarsus'lulara yeni spor tesisleri ve yüzme havuzu lazım diyor.
Mutlaka yeni bir konut projesi başlatacakmış.
E-Belediye, internet üzerinden belediye hizmetleri zaten başlamıştı, en son teknoloji neyse o olacak Tarsus'ta diyecek kadar iddialı.
Tarsus'ta huzur,güven,barış ve kardeşlik ortamı devam etmeli diyor. Başkan nedir bu işin sırrı diyoruz ? "insanların en hayırlısı, insanlara en fazla hizmet edendir" diyor. Anlıyoruz ki bu hadis-i şerif Büyük Başkan'ın temel düsturu. O çok hayır dua aldı, o çok dua aldı. Onun yolu açık. Onun gönlünde Tarsus, Tarsus'un gönlünde "Büyük Başkan" var. Yolun açık olsun Büyük Başkan, Yolun açık olsun BURHANETTİN KOCAMAZ.
Sizde bu hizmet aşkı oldukça, vefalı Tarsuslu vefasını gösterecektir. Biz sizi gördük, size inandık. Sizde bize güvenin Sevgili Başkan.
HABER
MHP'li belediye HDP saldırıları nedeniyle konser iptal etti
18 Mayıs 2015
MHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi, Adana ve Mersin’de HDP binalarına yapılan saldırılar nedeniyle bugün akşam Hande Yener’in sahne alacağı gençlik konserinin ertelendiğini duyurdu.
Konuyla ilgili Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Adana ve Mersin HDP binalarına yapılan provokasyona yönelik saldırılar nedeniyle 18 Mayıs 2015 tarihinde (bugün) düzenlediğimiz Gençlik Konseri (Hande Yener) herhangi bir kargaşaya yol açılmaması düşüncesiyle ileri bir tarihe ertelenmiştir. Böylesine müessif olaylar huzura susamış ülkemizde maalesef kaos çıkarma gayreti içerisinde olanların değirmenine su taşıması anlamına gelmektedir.

Bu tür menfur saldırılara karşı herkesin, her kesimin uyanık olması, oynanmak istenen oyunlara alet olmaması en büyük temennimizdir. Olaylarda yaralanan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bin yıllık kardeşliğimizi yok etmeye, huzurumuzu daha da bozmaya yönelik bu tür saldırıları nefretle kınıyor, halkımızı itidale davet ediyoruz."

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Burhanettin Kocamaz Özgeçmişi

Burhanettin Kocamaz Hayatı

Sizde Burhanettin Kocamaz ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Burhanettin Kocamaz biyografisi 154 defa okunmuştur. [4822]