Chirstopher Lambert Kimdir ?

Chirstopher Lambert Biyografisi

Chirstopher Lambert Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Chirstopher Lambert : Chirstopher Lambert (29.03.1957) Chirstopher Guy Denis Lambert,29 Mart 1957 yılında New Yok'da doğdu.Farklı tarzdaki filmde rol alan Chirstopher Lambert, macera, komedi, drama,d estan, bilimkurgu,melodram,fantastik türü filmlerde oynayan dünyadaki tek aktör.
Chirstopher Lambert, hapishanede bir hücrede geçen "İntikam", Japon mafyasından kaçan işadamı "Avcı", satranç şampiyonu "Şovalye", modern prens "Artella", yıldırım tanrısı "Mortal Kombat"gibi birbirinden çok farklı karakterleri başarı ile canlandırdı.
Amerika Birleşik Devletlerinde doğan Chirstopher Lambert, meslek hayatına büyüdüğü İsviçrede başladı.Chirstopher Lambert ,2 yıl Conservatoire in Paris'e devam etti ve küçük rollerde oynadı.1982 yılında Hugh Hudson, Chirstopher Lambert'i yüzlerce oyuncu arasından uluslararsı şöhrete taşıyan Tarzan olarak seçti.
Chirstopher Lambert,Trazan filminden sonra "Subway","Highlander", "Greystoke: Lord of the Apes", "Paroles et Musique "gibi, kariyerinin önemli filmlerine imza attı.
Chirstopher Lambert, profesyonel,sakin ve kendini kariyerine adayan bir aktör.Macera filmleri "Deux Doigts sur la Gachette" ve "Tashunga"dan komedi filmleri "Hercule et Sherlock" ve "Artella" e, destan filmi "Knigts Moves" dan bilim kurgu filmleri "Fortress" ve "Mortal Kombat"a kadar oynadığı tüm roller kariyerinin önemli yapı taşlarını oluşturdu.
"Tüm bu farklı rollerde oynamayı seviyorum.Gerçek hayatta yapamayacağım şeyleri oynadığın rollerle gerçekleştiriyorum.Bu da fazla destansı filmde oynadığımı açıklıyor.Bu tür roller beni gerçek hayattan soyutlayarak başka dünyalara götürüyor" diyen aktör, tek bir karakterle bütünleşmek istemediğini söylüyor.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Chirstopher Lambert Özgeçmişi

Chirstopher Lambert Hayatı

Sizde Chirstopher Lambert ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Chirstopher Lambert biyografisi 100 defa okunmuştur. [3365]