Donald Trump Kimdir ?

Donald Trump Biyografisi

Donald Trump Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Donald Trump : Donald Trump ABD Başkanı
işadamı
Donald John Trump
14 Haziran 1946 tarihinde New York'ta doğdu. Pensilvanya'da bulunan Wharton Institu'de İşletme bilimleri eğitimi aldı. Üniversite yıllarında babası Fred Trump'ın emlak ve inşaat firmasında çalıştı. Kariyeri sırasında oteller, kumarhaneler, golf sahaları ve daha birçok yapı inşa etti. Trump: The ART of the Deal ve Trump: How to Get Rich gibi birçok kitap yazdı. 2000 ABD başkanlık seçimleri'nde Reform Partisi adayları arasında yer aldı. Forbes iş dergisi tarafından hazırlanan Dünyanın En Zengin 400 İnsanı listesinde yer aldı. 2004-2015 yılları arasında NBC kanalında The Apprentice adlı show programını sundu.
TRUMP'IN ÖZEL HAYATI: EŞİ VE ÇOCUKLARI
Alman asıllı Amerikalı işadamı Frederick Trump'ın torunudur. Amerikalı iş adamı Fred Trump'ın 5 çocuğundan biridir. Maryanne, Frederick Jr., Elizabeth, Robert adında 4 kardeşi vardır. Donald Trump 3 evlilik yapmıştır bu evliliklerden 3 erkek 2 kız olmak üzere 5 çocuğu vardır. 1977 yılında atlet ve manken olan Ivana Zelnícková ile evlendi bu evlilikten Donald Trump Jr., Ivanka Trump ve Eric Trump olmak üzere 3 çocuğu oldu. 1991 yılında 16 yıllık eşinden ayrıldı. Boşandıktan 2 sene televizyoncu Marla Maples ile evlendi aynı sene bu evlilikten Tiffany adında kızı doğdu.
Çift 1996 yılında ayrılma kararı aldı. 2005 yılında tasarımcı ve model olan Melania Knauss ile evlendi. Bu evlilikten 2006 yılında Barron Trump adında bir oğlu doğdu. Donald Trump ilk eşinden doğan Donald Trump Jr., Eric Trump ve İvanka Trump'ın iş dünyasında yer edinmesini istedi. Çocuklarının da bu işi öğrenmesi ve kendisinden sonra şirketi yönetebilmeleri için onları yanına aldı.
DONALD TRUMP'IN EĞİTİM HAYATI
Donald Trump'ın büyükannesiyle büyükbabası Baden'den ABD'ye göç etmişlerdi. Babası emlâkçılık yapıyordu. Donald Trump 1960'lı yılların başında liseyi kötü hal ve gidişi yüzünden, terk etmek zorunda kaldı. Ardından askeri akademide okudu ve 1968'den sonra Pennsylvania'daki Wharton Institute'de işletme bilimleri eğitimi gördü. Tek ve iki ailelik evlerin yapımında uzmanlaşan babasının şirketinde iş hayatına atıldı.
HABER
ABD Başkanlık seçimini Donald Trump kazandı
9 Kasım 2016
Hillary Clinton, Donald Trump'ı arayarak yenilgiyi kabul etti.
Trump'ın yardımcısı Mike Pence, zafer konuşması yaptı.
Beyaz seçmenin desteğini aldığı görünen Trump, Ohio, Florida ve North Carolina gibi eyaletlerde ipi göğüsleyen taraf oldu. Bu başarı Cumhuriyetçi Parti'nin adayına hatırı sayılır bir delege sayısı kazandırırken, Clinton tarafının da bel bağladığı oyların önüne set çekti.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Donald Trump Özgeçmişi

Donald Trump Hayatı

Sizde Donald Trump ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Donald Trump biyografisi 154 defa okunmuştur. [6866]